Wpis z mikrobloga

Niesamowicie podziwiam lekarzy z czasów, w których nie było powszechnego dostępu do internetu i smartfonów. Kiedyś faktycznie oni musieli to wszystko umieć. Teraz na studiach tylko baza, baza i baza, bo gdyby nie baza to co roku przynajmniej połowe musieliby wywalać przecież. Można książek wcale nie otwierać. A i później w pracy problemów też nie będzie bo MP jest pod ręką. Jedynie wystarczy mieć wykute na blache co robić w stanach nagłych, a tak to wszystko sobie w 30 sekund na smartfonie sprawdzisz, aż w końcu i tak samo wejdzie do głowy bo przez większość swojej praktyki będziesz leczył 10 tych samych chorób na krzyż.

Czasy się zmieniły i ten zawód może wykonywać teraz prawie każdy. Problem w tym, że kasta lekarska nie chce się z tym pogodzić i nie chce dopuścić więcej ludzi do zawodu. Mówie to jako przyszły lekarz, który jest zniesmaczony obłudą, pychą i zakłamaniem tego środowiska

#medycyna #lekarski #takaprawda #studia #studbaza #lekarz
Bipolar- - Niesamowicie podziwiam lekarzy z czasów, w których nie było powszechnego d...

źródło: pills

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@Bipolar- dokładnie ten zawód powinien zostać uwolniony. Powinny być porobione bootcampy i stworzona jakaś główną bazą wiedzy z dostępem dla każdego po jakimś krótkim kursie.
I mówię to całkiem poważnie, do leczenia prostych przeziębień czy prostych chorób zbędny jest ten cały cyk.

Dzięki temu byłoby dostępnych prywatnie więcej tanich lekarzy z korzyścią dla pacjenta.
  • Odpowiedz
@Bipolar-: Tak, jak chodzi o proste choroby to spokojnie czat gpt może diagnozować. I przy okazji algorytm weźmie pod uwagę np. jak masz uczulenie na lek lub po prostu takiego nie chcesz, bo wiesz, że na Ciebie nie działa jak powinien, a lekarz ma gdzieś uwagi pacjenta.

Lekarze to się powinni uczyć głównie praktycznych rzeczy, bo takie przeprowadzenie operacji nie jest proste i nie każdy może to robić, natomiast patrzeć na
  • Odpowiedz
  • 1
@Anomalocaracid: Czy ja gdzieś postulowałem tygodniowy bootcamp? No i fajnie, że są leki wydłużające QT ale co z tego? Sam brałem przynajmniej dwa takie i lekarz nie robił mi EKG przed zastosowaniem ich aby sprawdzić czy nie mam wrodzonego wydłużonego QT. Dostawałem również leki, które mogą wywołać agranulocytoze i powinienem w trakcie ich stosowania badać krew. Nic takiego nie miało miejsca. Wielki lekarz wykształcony na wspaniałych wojewódzkich uczelniach z 100letnią tradycją
  • Odpowiedz