Wpis z mikrobloga


Ostatnio zapisałem się w mojej kontaktorni do programu robienia interview dla stażystów i potencjalnych kandydatów. Procedura jest taka że każdy musi przejść to interview zanim w ogóle się go zaprezentuje jakiemukolwiek klientowi. Samą rozmowę robię w godzinach pracy, tak jakby zamiast w tym czasie pracować dla klienta. i tutaj dochodzi zonk - od kogoś z góry usłyszałem ze ten czas mam normalnie bookować jako normalna praca dla klienta. Możecie popwiedzieć czy u was tez to tak wygląda czy takie #!$%@? klienta na hajs to norma? W moim poprzednim kołchozie miałem normlanie inny kod do rejestrowania tego czasu.
To nie jest żaden Comarch czy Sii tylko jako tako szanująca się kontraktornia z projektami z USA
#programista15k #pracait #korposwiat #pracbaza #it
  • 9
  • Odpowiedz
czas mam normalnie bookować jako normalna praca dla klienta. (...) czy takie #!$%@? klienta na hajs to norma?


@N00bsferatu: Nie wiem jakie zwyczaje panują w polskich kontraktorniach, ale ogólnie w konsultingu to norma. Szkolenia, spotkania konsultantów czy praca nad wewnętrznym mini-projektem są najczęściej przemycane w billable hours (chyba, że klient jest wyjątkowo czujny).
  • Odpowiedz
@N00bsferatu normalne w zachodniej europie tak samo, na callach z klientem nawet kontraktorzy mówią że mają wewnętrzne calle i nie będzie ich na jakiś zdzwonkach z klientem
  • Odpowiedz
ale wiece że nie każdy kontrakt zawiera work day jako 8h?


@N00bsferatu: Jasne, każdy kontrakt jest inny. Z mojej praktyki wynika, że wiodące firmy konsultingowe stawiają warunki klientom (wysoka stawka, minimum godzin czy czas trwania kontraktu) ponieważ konkurują jakością podsyłając najlepszych specjalistów. W kontraktach outsourcingowych, które konkurują ceną, to zazwyczaj klient dyktuje warunki.
  • Odpowiedz
@N00bsferatu u mnie tak że 2.5h tygodniowo mniej więcej było do roztwonienia wewnętrznie. A to jakieś spotkanie z managerem a to town hall, albo coś innego. Dlatego takie interview 2h tylko można było mieć a reszta jeśli trzeba więcej to płatne dodatkowo, w dodatkowym czasie
  • Odpowiedz