Wpis z mikrobloga

Został mi polecony psycholog specjalizujący się w diagnozie ADHD u dorosłych, jak wiadomo koniec końców to psychiatra stawia diagnozę ostateczna i wypisuje leki i tutaj pytanie - czy psychiatrzy są generalnie skłonni brać pod uwagę opinię psychologów czy jest duża szansa, że to będzie utopione prawie 1000zl xd? Niby zależy od konkretnego lekarza, ale takie ogólne podejście. What are the odds? Nie są to jakieś duże pieniądze dla mnie, ale może to bez sensu i lepiej prosto do psychiatry (albo do Choroszczy xd). A może jest tak, że jak psychiatra ma podkładkę od psychologa to generalnie wystawia diagnozę spójną z tą opinią?
#adhd #psychologia #psychiatria #medycyna
  • 16
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: nieeee, nie kazdy, koleżanka tak płakala, że wydala mnóstwo hajsu na rzetelną diagnozę z wywiadem, opis na 10 stron, auadhd, nie chciała nic po macoszemu i musiało być porządnie (to to au hahahah) i miała duuuużo spotkań, to potem się odbijała od drzwi, że psychiatra i tak musi po swojemu zdiagnozować (a divę ofc wcześniej też miała ofc) za oficjalną cenę ;))), a nie normalny koszt wizyty. na nfz to
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: no i nawet ci specjalizujący się w adhd nie chcieli zaliczyć wywiadu od psychololo, że i tak ma zapłacić te 800-1200 za ich wywiad :< takie wiesz, spotkała się z brakiem pomocy, a zainteresowaniem tylko hajshajs :< strasznie przykra sprawa
  • Odpowiedz
@uwusny_przegrywek: Kiedy ja pokazałem psychiatrze opinię psychologiczną (z tej samej kliniki, ale nadal), to tylko ją przeczytał i od razu przepisał mi Medikinet. Jeśli masz już jakieś papiery od psychologa to nie powinno być problemu, najwyżej skieruje cię do kogoś innego przed diagnozą.
  • Odpowiedz
@uwusny_przegrywek: U mnie to wyglądało tak 3 x wizyta u psychologa, łącznie 800 ziko w tym 1x wywiad 1x test diva i jeszcze 1x jakiś kolejny test na ADHD, potem tenże psycholog na podstawie tych badań napisał diagnozę, z której w moim wypadku wynika że mam ADHD bez nadpobudliwości ruchowej, tj ADD. Potem idziesz do psychiatry pokazujesz mu diagnozę i on o nic więcej nie pyta tylko ci leki wypisuje. Także
  • Odpowiedz