Wpis z mikrobloga

A @sildenafil widzisz, w kraju jak #niemcy gdzie wizja przywrócenia służby wojskowej jest większe i może dotyczyć również kobiet, sprawia że mniej kobiet jest za poborem
https://www.stern.de/politik/wehrpflicht-umfrage--vor-allem-eine-altersgruppe-ist-dagegen-34533922.html

W #polska w przeciwieństwie do #niemcy jest znacznie mniejsze poparcie do poboru, może do wynikać że u nas wielu ma traume, jak to wyglądało, słynna fala, kocenie, słabe uzbrojenie wojska, złe warunki, nauka picia, palenia i oszukiwania. Sprawiło że u nas większość jest przeciwko Zetce niżw Niemczech


27 proc. Polaków uważa, że w naszym kraju należy wprowadzić obowiązkową służbę wojskową, a 13 proc. wskazuje, że powinna ona dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster. Obowiązkowej służby nie chce zaś 44 proc. badanych.

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/9354765,nie-chcemy-obowiazkowej-sluzby-wojskowej-najnowszy-sondaz.html

#ukraina #wojna #rosja #niemcy #obowiazkowecwiczeniawojskowe #pieklomezczyzn #wojsko #niemcy #emigracja #polska #pytanie #ankieta #neuropa #uk #polityka #obowiazkowecwiczeniawojskowe #przegryw
Lukardio - A @sildenafil widzisz, w kraju jak #niemcy gdzie wizja przywrócenia służby...

źródło: Bez tytułu

Pobierz

Jeśli obowiązkowa służba wojskowa by wyglądaja jak w Niemczech (równość), byłbyś za przywróceniem?

  • tak 21.5% (17)
  • jeszcze jak (jeśli wszyscy i bedzie nowocześnie) 5.1% (4)
  • raczej tak (ale w to nie wierzę) 3.8% (3)
  • raczej nie (i tak będzie to syfem) 15.2% (12)
  • nie, to zabieranie wolności, nawet jak Julki wezmą 35.4% (28)
  • Nie (dość mam tego kontynentu, chore pomysły 11.4% (9)
  • Mogli załątwić sprawie z Rosja, tak by był spokój 6.3% (5)
  • nie wiem / nie mam zdania 1.3% (1)

Oddanych głosów: 79

  • 8
  • Odpowiedz
W #polska w przeciwieństwie do #niemcy jest znacznie mniejsze poparcie do poboru, może do wynikać że u nas wielu ma traume, jak to wyglądało, słynna fala, kocenie, słabe uzbrojenie wojska, złe warunki, nauka picia, palenia i oszukiwania. Sprawiło że u nas większość jest przeciwko Zetce niżw Niemczech


@Lukardio: Aleś wymyślił ruski szpionie, specjalnie takie swoje uwagi dodajesz by obrzydzić Polskie wojsko.
  • Odpowiedz
@bombastick: Onuca pisze ze u nas wielu ma traumę jak może mieć traumę jak poniżej 34 lat nie byli brani do odbycia służby wojskowej? Wymyślił swoje urojone fantazje z tym opisem chyba naoglądał się porucznika pawelki co pisze takie bzdury. Komu to służy jak nie ruskim?
  • Odpowiedz
@Lukardio: Ja szczerze bym się nie zdziwił jakby fala w niemczech byłaby gorsza niż polacy zza dawna pamiętaja. Może sami niemcy nie są tak zdziczeli ale mają mnóstwo ludzi np. tureckiego pichodzenia, i na pewno będą kocić rodowitych niemców.
  • Odpowiedz