Wpis z mikrobloga

Ile zarabia się w salonach samochodowych lub jako agent nieruchomości? Nasłuchałem się od kolegów o jakichś astronomicznych kwotach, ale żaden nie chce mi pokazać PITa. Nie powiem, mam boł doopy, bo jeżdżę po świecie jako inżynier, a oni bez matury i mają podobne stawki co ja. Przynajmniej w opowieściach

Pokaż ktoś PITa

#nieruchomosci #samochody #zarobki #praca
  • 15
  • Odpowiedz
@Abre moge sie wypowiedzieć na temat agenta nieruchomości bo mam info z pierwszej ręki od dwóch osób. jedna pracowała w dużym, druga w małym biurze. biuro kasuje prowizje 3% zazwyczaj z dwóch stron, z czego pośrednik dostaje zazwyczaj koło 40%. jeśli podpiszą papier na wyłączność z deweloperem to są ustawieni na kilka miesięcy wprzód. zimą jest słabo, są całe tygodnie bez sprzedaży, a latem dzieje się dużo, bo każdemu zależy na szybkim
  • Odpowiedz
@Abre: Pośrednik pracujący na własny rachunek, posiadający licencję, JDG bierze w zależności od regionu / miasta od 1% do 3% ceny transakcyjnej nieruchomości. Bardzo często jest to mnożone razy 2 - kupujący & sprzedający.
W przypadku najmu zwykle prowizja wynosi wartość 1 miesięcznego czynszu przedmiotowego lokalu.

Bardzo często wartość ta jest kwotą netto.

Ponieważ pośrednicy ze sobą współpracują, to również się dzielą prowizjami. Dlatego te kwoty powyżej w zdecydowanej większości można
  • Odpowiedz
@Abre: wchodzisz na dowolne biuro pośrednictwa które jest spółką zoo, bierzesz KRS i wklejasz na stronie ministerstwa. np. topowy pośrednik w Łodzi w 2022 za kiedy jest ostatni raport zrobił około bańki. czy to dużo? i tak i nie
  • Odpowiedz
@Abre: ja znam gościa który prowadził mały biznes, był podwykonawca na magazynie i zatrudniał ludzi co jeździli na wózkach widłowych. Rzucił to bo zaczął pośredniczyć i zarabiał na tym 15k miesięcznie lekko. To było w okresie covid owych niskich stóp
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@PfefferWerfer: nie jestem dobrym przykładem, bo w odpowiednim momencie zaczepiłem się o dobrego podwykonawcę i robię przy zagranicznych projektach, ktorych jest nie do przerobienia. Tak więc ja jako 3cia odnoga dostaję 60 euro (w Niemczech) minus koszty chaty, transportu (samolotu/samochodu), licencji na programy i innych dodatkowych kosztów, podatków i składek. Niemniej wiem, że ludzie pracujący na UoPie to gdzieś 5-8 netto plus diety wyjazdowe no i pół roku poza domem.

Odnośnie
  • Odpowiedz
@Abre: Pracowałe mi tu i tu. W 2018 jako sprzedawca flotówek od 3 do 4 k na łapę. W 2023 jako agent nieruchomości zarabiałbym do 10k, ale robota jest od świtu do nocy, w sobotę i niedzielę również. Żeby mieć deala z deweloperem to trzeba być naprawdę długo w branży i mocno zdjąć gacie i psi uj sie wtedy zarabia :D
  • Odpowiedz
@Abre: trochę późno zobaczyłem wątek. Znajomy agent nieruchomości z Warszawy 40k miesięcznie obecnie wyciąga. Mówi, że ludzie znowu spanikowali przez program jak w poprzednim roku. Nie robi dla agencji oddając 40%, bo po co. Tu tylko robisz zdjęcia i otwierasz drzwi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Abre tak. Te 3-4K były w marce z segmentu średniego. W mercu, BMW etc. można zarobić do 15k ale trzeba mieć naprawdę duże skille socjalne
  • Odpowiedz
Pracowałem w dwóch salonach samochodowych w latach 2017-2021, południe Polski.
Zarobki, nawet mnie nie rozśmieszajcie, to garstka ludzi tyle zarabia. Za auto dostawało sie (Ford, Toyota) po 100,200zl za sztukę, to nie jest żart ale prawda. Ja jako młody handlowiec nie mogłem w fordzie robić ofert klientom którzy już byli w salonie (większość osób przychodzących), do tego robiłem kolegom jazdy testowe, i oczywiście nic z tego nie miałem. Zarobki oscylowały w granicach
  • Odpowiedz