Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci
Na moim osiedlu developerskim pojawiło się na sprzedaz 5 mieszkań w cenach 18-20k za metr, i tak sobie wiszą od kilku tygodni i chyba nie ma kupców. Wcześniej sprawdzałem oferty olx i otodom od czasu do czasu, i albo nie było nic, albo jakas jedna czy dwie oferty ktore znikaly dosc szybko i nie wracały.
Obliczyłem, że aby zamienić moje mieszkanie 3 pokojowe na 4 pokojowe czyli kupić dodatkowe 15-20m2 powierzchni, musiałbym wydać minimum 400k.
I jest to totalny absurd, jak wysokie są ceny.
Im dłużej będą pompować balon, tym gorsze będą skutki dla gospodarki.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@diler_biedy: powinni zrobić tak, że wynajmę w Polsce się nie opłaca jako inwestycja. Wtedy ludzie by kupowali tylko w ramach inwestycji dla dzieci a inni mogli kupić po normalnej cenie. Ale jeśli wysokość ceny wynajmu jest sky is the limit to powodzenia xd
  • Odpowiedz
@diler_biedy: pomimo, że Twoje mieszkanie rośnie w cenie to i tak tracisz szybciej niż zyskujesz na nim. Bo prawdopodobnie chciałbyś zamienić w przyszłości mniejsze na większe. Będziesz musiał więcej dopłacić bo większe szybciej ucieka. Wzrost cen jest tylko dobry dla inwestorów, flipperów, deweloperów reszta traci.
  • Odpowiedz
aby zamienić moje mieszkanie 3 pokojowe na 4 pokojowe czyli kupić dodatkowe 15-20m2 powierzchni, musiałbym wydać minimum 400k


@diler_biedy: i to jest dobry przykład tego, jak na wzroście cen mieszkań "bogacą się" ludzie, którzy nie są inwestorami
  • Odpowiedz