Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad zrobieniem sobie prawka kat. A, są tu jacyś motocykliści? Strasznie zaczęły mi się podobać choppery, kupiłbym sobie coś fajnego na przejażdżki w sezonie, jakieś dłubanie w garażu, Co byście polecili na pierwszy ogień? Żeby nie było za drogo, łatwo dostępne części i stosunkowo nieskomplikowana konstrukcja, żeby poduczyć się mechaniki i ewentualnie powprowadzać jakieś ciekawe modyfikacje.
Zdjęcie dla uwagi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#motoryzacja #motocykle #motocykl #chopper
GdzieJestBanan - Zastanawiam się nad zrobieniem sobie prawka kat. A, są tu jacyś moto...

źródło: 3833a907455bb8f833e401f9a858

Pobierz
  • 42
Zależy jaką masz posturę. 800 bardziej zgrabna jest (jak dla mnie najładniejszy chopper jaki wyjeżdżał z fabryki). A i 800 to już w ogóle nie hamuje ¯\(ツ)/¯ Ogólnie oba sprzęty ciężkie do zarżnięcia.
@GdzieJestBanan: Już wyjaśniam. 800 - przód 1 stała tarcza, tył hamulec bębnowy - potrafiło bokiem postawić na suchym asfalcie. Ta 14 ze ze zdjęcia pojedyncze tarcze stałe przód i tył. Kolega zmienił na pływające i wentylowane - było lepiej ale koszt spory. Ja najwięcej się tłukłem grubasem (intruz 1500) były 2 tarcze z przodu i jedna z tyłu i było trochę lepiej ale i tak nie chciało hamować bo ponad 300kg
@GdzieJestBanan ceny chopperow #!$%@?, płaci się chore pieniądze za chromowane dziadkowozy z lisimi kitami i wielkimi szybami z lat 90.
Ja finalnie kupiłem shadow 750 ale to moje 6 moto.
Wszystkimi się raczej jeździ podobnie, ale zupełnie inaczej niż egzaminacyjnymi. Jak nie będziesz świrować to każdego ogarniesz
@GdzieJestBanan: A hierarchię wartości motocyklisty znasz?
1, Motór
2. Kumple
3 Pies lub kot.
a o czwarte kobieta ma walczyć z lodówką.

Jak się tego będziesz trzymał to będziesz szczęśliwym człowiekiem. ( ͡ ͜ʖ ͡)
za chromowane dziadkowozy z lisimi kitami i wielkimi szybami z lat 90.


@daczka92: za modele starsze lub w średnim wieku - to w miarę typowy wygląd cruzera, obecnie jednak H-D i Indian lecą bardziej w nowoczesność (dużo czerni, minimalistyczny wygląd) aby przyciągnąć młodszą grupę wiekową do zakupu ich motocykli.
@MrDracek akurat hd i indian to zawsze dobrze wyglądały, reszta świata wg mnie okropnie. Ale nawet - tyle lat ludzie mieli żeby je jakoś poprzerabiać a nic nie było fajnego jak szukałem. W końcu kupiłem 750 phantom z 2012 roku
akurat hd i indian to zawsze dobrze wyglądały, reszta świata wg mnie okropnie. Ale nawet - tyle lat ludzie mieli żeby je jakoś poprzerabiać a nic nie było fajnego jak szukałem.


@daczka92: a widzisz, mnie np. stare cruzery mniej przekonują. Pomimo plemiennej prostoty cruzerów jednak jestem gadżeciarzem, dlatego ze wszystkich modeli tylko przyciągnął mnie Indian Chief z ekranikiem. Był jeszcze R18, ale to już jest jeszcze droższa maszyna + zeszłoroczne CVO
@GdzieJestBanan: Miałem Virago 535, przy 180+ będziesz wyglądał jakbyś siedział na motorynce. Chociaż do moto mam ogromny sentyment łezka się w oku kręciła jak sprzedawałem. A powód był prosty i został wspomniany powyżej - crusery nie hamują... Jak mi samochód wyjechał w poprzek drogi wcisnąłem dwa heble a moto zaczęło wesoło płynąć po drodze, ledwo uniknąłem kolizji. Nigdy więcej czegokolwiek bez ABS.