Wpis z mikrobloga

Rozwaliło mnie jak usłyszałem o historii gdzie jakaś stara babka wróciła z USA do Polski na stare lata ale choć otwarcie nie zostało to powiedziane, to głównie po to, żeby się tanio wyleczyć xD

Całe życie fajne życie w "pięknym" USA a jak już się trzeba leczyć, to powrót do Polski i drenowanie polskiego systemu pomimo, że nic się do niego nie wpłaciło xD

Ciekawe jak często takie sytuacje się zdarzają.

#przemyslenia #usa #polska #sluzbazdrowia
  • 37
  • Odpowiedz
@Murasame: Oczywiście że tak. Pomijając poważne operacje to często ludzie z tego bogatego zachodu jak już przyjeżdżają do rodzinki to przy okazji zaliczają lekarzy, dentystów.
  • Odpowiedz
@Murasame: Kiedyś nawet był reportaż o szpitalu w Mońkach co tam jankesi robiący przy azbeście masowo się zgłaszali. Wojewódzki w Białymstoku ich olewał to trafiali do tych całych Moniek. Wielu tak myśli. Są ludzie co dentystę widzą co roku w Polsce na NFZ jak z Niemiec na święta zajadą, bo w Niemczech dobry doktor za drogo, a na NFZ basta się należy to będę czekać z bólem nawet miesiąc co zjazdu
  • Odpowiedz
@Murasame: Obama care weszło koło 2012 roku. Żeby mieć ubezpieczenie w US musisz legalnie pracować, a dużo Polaków starszego pokolenia robi latami na czarno i nie mają żadnych ubezpieczeń. Teraz możesz sobie kupić ubezpieczenie jakie tobie odpowiada, tylko że wciąż dużo ludzi ma to gdzieś i tak sobie żyją do momentu aż coś się nie schrzani. Wtedy już nie kozakują tylko potulnie szukają najlepszego rozwiązaniami. Stara Polonia w USA, to kopalnia
  • Odpowiedz
@Squanto: Ja jestem z branży stomatologicznej to uwierz mi jak jest jakikolwiek szybszy termin oddania pracy protetycznej to zawsze jest to pacjent jest z zagranicy i wyjeżdża, momentami może być to 100% pacjentów na przykład przed świętami bądź w okresie ślubnym( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Murasame Ja tam im się wcale nie dziwię. Wyjechali za lepszym życiem, mize się dorobili, może nie, ale koszty opieki zdrowotnej w USA to jest morderstwo. Zwłaszcza jak ktoś jest starszy i wymaga tej opieki regularnie. Tam głupia wizyta na odpowiedniku SOR to jest rachunek idący w tysiące dolarów.
A Polska w międzyczasie stała się fajnym krajem, cywilizowanym, dobrym do życia, z relatywnie tanią lub darmową opieką zdrowotną. Nawet jeśli wszystko robisz
  • Odpowiedz
Ciekawe jak często takie sytuacje się zdarzają.


@Murasame: w choooj często i w zasadzie należy je brać za codzienność. Sam mam połowę rodziny za granicami kraju, w kit znajomych ze szkoły i dzieciństwa czy osiedla też siedzi za granicą i powiem tak. Ci co są w miarę inteligentni wyjechali zasymilowali się i do Polski przyjeżdżają raz na ruski rok na jakąś okazję, uroczystość itp. ale całe swoje życie w tym leczenie
  • Odpowiedz
@FuriousViking: Pisząc swój komentarz dokładnie to miałem na myśli. Jedni zostają i żyją się asymilując. A drudzy zapieprzają tak że tylko farby brakuje żeby ich na czarno pomalować. Jak przyjadą to narzekają na Polskę że tu ch****a nie to co u nich ale jak zęby leczyć to tu przyjadą.
Nic mi do tego, niech każdy żyje wedle swojego sumienia. Nawet nie oczekuję od takich ludzi jakiejkolwiek refleksji.
  • Odpowiedz