Wpis z mikrobloga

Mam radę dla młodych wykopków. Zawsze czytałem na wykopie żeby nie brać kredytu na mieszkanie bo to „pętla na szyję na 30 lat”, lepiej mieszkać u mamy, jeść chleb z cybulko i kupić za odłożony hajs. A tak wogóle to niedługo rynek nieruchomości perdolnie i ceny spadną.

Jako że jestem człowiekiem wykształconym i dobrze zarabiającym wziąłem kredyt na mieszkanie 80m w dużym mieście w 2017 roku, a w roku 2020 kolejny kredyt na mieszkanie 70m. Niedawno sprzedałem mieszkanie 70m, co pozwoliło mi spłacić obydwa kredyty i jeszcze 350k mi zostało, które przeznaczę na flipa na jakiejś kawalerce. A oni dalej siedzą u mamy bo na mieszkanie na kredycie już ich nie stać.

Reasumując, róbcie odwrotnie niż na wykopie eksperty radzą, bo to ludzie bez wiedzy ani kapitału, kierujący się dewizą „kupuj drogo, sprzedaj tanio”.

#nieruchomosci
  • 55
  • Odpowiedz
@pamareum: w rozsadnych pipidowkach tez nie nadejda. Jak masz super nowoczesny dom np. w obszarze natura 2000, z dala od sąsiadów w jakiejś puszczy, albo na najbardziej luksusowym osiedlu w miescie to nie ma opcji żeby to wybitnie staniało, bo zawsze znajda sie chetni. Podobnie jak w duzych miastach.
  • Odpowiedz
  • 522
@maroLem87: słabo, ja w wieku 25 lat już dorobiłem się 5 apartamentów w różnych stolicach europy, a od flipów mam firmę bo nie będę tracić czasu na to osobiście.

Eh, amatorzy się pchają do zabawy.
  • Odpowiedz
w 2017 roku


@maroLem87: Byłby z tego lepszy baicik jakbyś powiedział że kupiłeś w 2007. Bo tak to wyszło z tego #!$%@? jakiegoś #!$%@? od rzeczywistości boomera. W 2017 mieszkania były za paczkę fajek w porównaniu do dzisiejszych cen i nikt nie mówił żeby nie kupować bo za drogo.
  • Odpowiedz
W 2017 mieszkania były za paczkę fajek w porównaniu do dzisiejszych cen i nikt nie mówił żeby nie kupować bo za drogo.

@Khaine: Było takie samo #!$%@? jak dzisiaj XD
  • Odpowiedz
W 2017 to mick już zaczynał swoję jęczenie że jest drogo i wyliczał ile powinna wynosić fair price XD


@WielkiPowrut88: Prędzej 2019 jak już. W 2017 to ceny rosły dopiero od 2-3 lat po 8 latach spadków. Jeszcze do tego boomerskiego #!$%@? napiszcie, że frajerzy w 2017 nie kupowali bo się bawili klockami Lego zamiast robić pierwsze flipy i mnożyć kapitał aby ich było stać.

Całe podsumowanie tego wpisu to: kwik
Khaine - >W 2017 to mick już zaczynał swoję jęczenie że jest drogo i wyliczał ile pow...

źródło: ig-indeks-cen-mieszkan-luty-2024_indeks_cen_mieszkan_1920_1080_icmi_10-1024x579

Pobierz
  • Odpowiedz
@Khaine:

Całe podsumowanie tego wpisu to: kwik kwik urodziłem się wcześniej i kupiłem tanio, dlaczego młodzi są tak roszczeniowi że nie chcą teraz kupować w #!$%@? gigantycznych cenach chrum?


Komuś tu chyba rynek odjechał z cenami? XD skąd tyle emocji? Nie wiem ale chyba się domyślam.
  • Odpowiedz
Komuś tu chyba rynek odjechał z cenami? XD skąd tyle emocji?


@PanieAreczku: Tyle emocji, bo ceny byłyby teraz o 30% niższe gdyby rząd nie był skorumpowany a Polska nie byłaby chlewem pod deweloperską okupacją.

A jeszcze bardziej #!$%@? mnie #!$%@? wujków januszy co to kupili w 98 roku 10 hektarów ziemi za polizanie stóp Niemieckiego pana przez 2 miesiące na zachodzie i że teraz na pewno też tak się da.

Przychodzi
  • Odpowiedz
@maroLem87: rozumiem że to Twoje żalenie się na taką nieudolność swojej osoby mogło by się skończyć po 2 zdaniach, ale nie musiałeś dalej się użalać nad swoją nieudolnością, człowieku po co się tak biczujesz? To ze słabo Ci w życiu idzie to nie wina tylko Twoja ale też pokoleń które wpływały na Ciebie, poczytaj trochę poucz się zobacz doświadczenie, może będzie szło Ci lepiej bo teraz to szkoda tak wszystko opisywać
  • Odpowiedz
no całemu pokoleniu, taki tam szczegół


@1624294678: Jednemu? #!$%@? zostali jednocześnie millenialsi, zetki i jak dopłaty będą kontynuowane - jeszcze co najmniej kolejna generacja.

Ja tylko przypomnę że #!$%@? millenialsów i przede wszystkim zetek skończy się pogłębieniem katastrofy demograficznej, ale kogo to obchodzi, najważniejsze żeby deweloper zarobił bo dał w łapę i mu się należy xD
  • Odpowiedz
@maroLem87: Fuksem załapałeś się na "czarnego łabędzia" w 2020 i niespotykany dotąd dodruk pieniądza i pierydolisz jaki to z ciebie nie jest inwestor. Jak moja co to dostała mieszkanie od rodziców i się teraz chwali ile to cena jej nie skoczyła.
  • Odpowiedz