Wpis z mikrobloga

- Będzie czas tuż po wyborach, żeby poinformować państwa o decyzjach, jakie mój rząd podejmie, żeby Polska była naprawdę bezpieczna. Dla mnie to jest absolutnie rzecz najważniejsza i nikt mnie nie sprowadzi z tej drogi zbudowania bezpiecznej Polski, niezależnie od zawieruchy, jaka wokół nas się toczy - powiedział premier. - I zrobimy to - stwierdził.


- Tak, jak parę rzeczy niemożliwych udało nam się zrobić, bo byliśmy razem, solidarni i zdeterminowani, zrobimy także to, że Polska będzie bezpieczna. Niezależnie od tego, co komu w Moskwie wpadnie do głowy, jaka katastrofalna czy zbrodnicza głupota przyjdzie (Władimirowi) Putinowi czy komuś na Kremlu do głowy, to my Polskę zbudujemy naprawdę bezpieczną i zrobimy to w ciągu nie lat, tylko miesięcy - powiedział.

Ehh, czyli po wyborach ogłoszą odwieszenie zasadniczej służby wojskowej.
#polska #polityka #wybory #wojna
  • 7
  • Odpowiedz
@Jailer: @Idaho597 Jak wyżej. Raczej chodzi o nuclear sharing, pozyskanie broni atomowej od Francji, jakiegoś grubego pakietu zbrojeń, stałej dużej bazy USA/NATO.
Przywrócenie zasadniczej służby wojskowej byłoby strasznie niepopularne, szczególnie że kilka dni temu mówili, że nie ma planów jej przywrócenia. Do tego jakiekolwiek efekty, które i tak realnie pewnie byłyby mizerne to są lata (i to nie kilka lat), a nie miesiące. Polskie wojsko obecnie jest zupełnie nieprzygotowane
  • Odpowiedz
  • 1
Przywrócenie zasadniczej służby wojskowej byłoby strasznie niepopularne


@acars: zgadzam się. Najlepszy czas na podejmowanie niepopularnych decyzji to czas po wyborach. A ogłoszenie nuclear sharingu chyba raczej pozytywnie odbiłoby się na poparciu władzy.
  • Odpowiedz
@Jailer: Za rok w maju będą dużo ważniejsze wybory niż te obecne dla całej sceny politycznej, a odwieszenie poboru nie odbędzie się z dnia na dzień, tylko wypadłoby pewnie tuż przed nimi.
Zakładam, że to jakieś ustalenia z USA i dlatego wstrzymują się z ogłoszeniem przed wyborami.
  • Odpowiedz
@acars: ale to by była petarda z francuskimi atomówkami, Ruscy musieli by nas zaatakować odrazu, a raczej nie są zdolni, jak już poustawiają to game over dla putinowców, to był by prawdziwy game changer w naszym położeniu.
  • Odpowiedz