Wpis z mikrobloga

To, że prawie sto lat temu wydarzył się holocaust, jest dla mnie jeszcze w jakiś sposób zrozumiałe. Pierwszy raz w historii podjęto się eksterminacji ludzi na taką skalę, obieg informacji nie był tak błyskawiczny, ludzie może byli w jakiś sposób "inni". Ale to, że w 2024 roku, po prawie stu latach powtarzania, że nigdy więcej takiego bestialstwa, naród który był obiektem tej masakry robi to samo innemu narodowi, po prostu nie mieści mi się w głowie.

#izrael #palestyna #wojna
  • 74
@sebek_r: Ja za to nie wiem co w tym dziwnego. Przecież ich każdy kraj, w którym się osiedlili, w końcu ich ograbiał z majątku, mordował a w najlepszym wypadku przeganiał. Na sam koniec praktycznie wybito ich całą populację w komorach gazowych, a ludzie się dziwią, czemu zmienili podejście xD
@Profesor_Avenarius: Przyjdę do Ciebie do domu i zacznę po kolei zajmować wszystkie pomieszczenia. A jak już będziesz musiał gotować i spać w łazience, to zaproponuję Ci pokojowe rozwiązanie wyjazdu do Niemiec, bo i tak będziesz miał lepiej, to wszystko dla Twojego dobra w ogóle...

Weźmy pod uwagę, że to BBC, więc pewnie jest dużo gorzej. Żydzi już sobie zamawiają grunty w Gazie, najlepiej w stronę morza.
[](https://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-68650815.amp)
@sebek_r: a jak Kohelet rzecze?

To, co było, jest tym, co będzie,
a to, co się stało, jest tym, co znowu się stanie:
więc nic zgoła nowego nie ma pod słońcem.
10 Jeśli jest coś, o czym by się rzekło:
«Patrz, to coś nowego» -
to już to było w czasach,
które były przed nami.
@edantes

@sebek_r: nie ma to charakteru zinstytucjonalizowanego ludobójstwa


Jeszcze nie ma, ale obawiam się, że Rzymianie będą sobie pozwalać na coraz więcej. Może nie powstaną komory gazowe, ale odcięcie ludzi od żywności i pozwolenie im umrzeć z głodu przyniesie identyczny skutek.
@PANCZLONEK: Zapomniałeś dodać w tym swoim #!$%@? memie że:

- konflikt w Ukrainie, a w Palestynie mają kompletnie inną genezę:
1) W Ukrainie to Rosja napadła z #!$%@? Ukraińców, bo rządzi nimi psychopata i zbrodniarz wojenny
2) Konflikt w Palestynie jest wywołany przez politykę apartheidu, czyli niszczenia Palestyńczyków przez Izrael, więc wojna, która obecnie wybuchła nie jest wojną podbojową, a właśnie to Palestyńczycy bronią się przed apartheidem

- i teraz tak: