Wpis z mikrobloga

ogólnie to skąd wczorajsze poruszenie fajnokremlackich lemingów, że więcej oburzenia wywołało zgaszenie świeczek przez Brauna?


Pierwsze co z rana na TVP info usłyszałem to to, że ministerstwo nazwało wczorajszy atak zbrodnią wojenna xD.


@marek-termanowski: czekają z #!$%@? w łapie żeby Europa całą uwagę zwróciła na Izrael, bo liczą, że zapomni o Ukrainie.
  • Odpowiedz
@marek-termanowski: @Ka4az @znikam5
Może, przez skandaliczny wpis ambasadora Izraela w Polsce, dla porównania masz wpis ambasadora z Hiszpanii. Dodatkowo, że jak Braun zgasił świeczki to cały obecny rząd był oburzony i robił jakieś fikołki przed Izraelem łącznie z Dudą. A teraz ambasador Izraela pisze takie teksty i nikt nic nie robi? Gdzie jest twardy człowiek Sikorki? Czemu już nie jest wyszczekany? Serio nie widzicie w tym problemu, że ktoś nas porównuje
lentilek - @marek-termanowski: @Ka4az @znikam5 
Może, przez skandaliczny wpis ambasad...

źródło: a11e695835caa7ae6c6f552455bd1e677a7e6c4d89cd5d9a79881b4c129bf6e8

Pobierz
  • Odpowiedz
@marek-termanowski: Mógłbyś podrzucić linka z tym komunikatem ministerstwa który mówi o zbrodni wojennej?
Bo ja tylko wszędzie słyszę o strasznym wypadku który armia izraelska obiecała dokładnie zbadać ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
skandaliczny wpis ambasadora Izraela w Polsce


A dlaczego wrzucasz tylko ten skandaliczny wpis, a nie pierwszy, który się pojawił? Bo psuje narrację? Został wrzucony w podobnym czasie to wpis ambasadora w Hiszpanii.

https://twitter.com/YacovLivne/status/1775133188249072093

nikt nic nie robi


@lentilek: tymczasem rzeczywistość:

Hołownia: https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,30851734,holownia-krytycznie-o-izraelu-atak-na-wolontariuszy-nazwal.html
Tusk: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,30852201,smierc-polaka-w-strefie-gazy-tusk-ostro-do-premiera-izraela.html
Duda: https://dorzeczy.pl/opinie/569496/smierc-polaka-w-gazie-duda-komentuje-kaminski-uzupelnia.html

I ty tego nie nazywasz denną propagandą? Owszem za tamten wpis powinien wylecieć typ, ale na litość boską sam siejesz tu jakieś gówno i potem
  • Odpowiedz
@Ka4az: Mam wrażenie, że nie ma najmniejszego znaczenia co napisał, jeżeli taki tweet się pojawił, to tak jakby Niemcy zaczęli #!$%@?ć, że Polacy zasłużyli na ludobójstwo przez prowokację Gliwicką, ale przykro im że zginęli.
  • Odpowiedz
@KosmicznyPaczek: Zbrodnie wojenne. Co do zbrodni przeciw ludzkości - są one dużo mniej uregulowane i trudniejsze do dowiedzenia.

Zbrodnie wojenne to można i na Ukrainie i w Gazie precyzyjnie co do miejsca, daty i często sprawcy przypisać.
  • Odpowiedz
@lentilek:

A teraz ambasador Izraela pisze takie teksty i nikt nic nie robi? Gdzie jest twardy człowiek Sikorki?


Google Ci nie działa? Pół rządu łącznie z Sikorskim krytukuję wpis ambasadora
  • Odpowiedz
@Ka4az:

Radziłbym więcej pokory

Naprawdę uważasz że takie słowa to max co powinien zrobić, gdy narzucają ci antysemityzm, zakłamując historię, że Polacy byli antysemitami od zawsze?
Bo dla mnie jego reakcja jest żałosna na takie grube słowa które wypowiedział/napisał ambasador Izraela
  • Odpowiedz
@lentilek zauważ jaką tezę Ty wysnułeś. Co ma zrobić? Wyrzucić go?

Ja nie wiem, ale wy chyba nie zdajecie sobie sprawy co to jest stosunek dyplomatyczny i ambasadorzy i jak ważny jest wizerunek międzynarodowy.

Rozpoczęli śledztwo. Polecam poczytanie całej wypowiedzi Sikorskiego:

— Ja wiem, że to łatwo domagać się wydalenia ambasadorów, zerwania stosunków dyplomatycznych itd. To byłoby łatwe i satysfakcjonujące dla niektórych na 48 godzin, a potem trzeba mieć normalne międzypaństwowe stosunki,
  • Odpowiedz
Żyjemy w czasach, których nie można się zachować jak ruskie bydło :)


@Ka4az: Szkoda, że Izrael dokładnie tak się zachowuje :)
Jak polskie rządy rozdają polskie obywatelstwa na prawo i lewo mieszkańcom Izraela to nic dziwnego, że tam są "polscy" obywatele.
  • Odpowiedz
@maczeta31:

💬Jeśli celowo zaatakowano konwój, bo miał tam być terrorysta i dlatego poświęcono życie cywilów, to nie znam systemu, w którym miałoby to być usprawiedliwione. Jeśli tak było, Izrael musi przeprosić i wypłacić odszkodowanie rodzinom ofiar.


💬 Zażądałem od strony 🇮🇱 pełnej współpracy z naszą prokuraturą. Jako MSZ będziemy wspierać. Nasz departament konsularny i ambasada są do dyspozycji ministerstwa sprawiedliwości

@MS_GOV_PL

💬 Uznajemy prawo 🇮🇱 do obrony własnej, ale nie uzna
  • Odpowiedz