Wpis z mikrobloga

Czy jak mieszkałem swego czasu w Anglii i na ten moment żyje z oszczędności które przelałem na konto w PLN to czy mogę zgłosić się jako bezrobotny by mieć ubezpieczenie NFZ czy odrazu wtedy przez mój stan konta (60k) będę jakimś podejrzanym że mam tyle kasy a zgłaszam się jako bezrobotny ? Czy oni wtedy przy zgłaszaniu mnie jednak nie zwracają na to uwagi ? Bo nie chce się wpieprzyć na mine że mi za parę dni list z urzędu skarbowego przyjdzie z zapytaniem skąd w wieku 20 lat mam tyle pieniędzy a nigdy w Polsce nie pracowałem na umowę o pracy tylko raz w wieku 16 lat na infolinii przez wakacje i zgłaszam się nagle jako bezrobotny (pytam bo te paski z wypłat już zdążyły wyblaknąć i ledwo co da się rozczytać więc średnio w razie jakiejś kontroli co do udekumentowania tego)

#nfz #ubezpieczenie #urzadskarbowy #bezrobocie
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@Tytanowy_Lucjan a jak urząd skarbowy wyrywkowo sobie wejdzie na moje konto i zobaczy wiek wraz z kwotą i że mam status bezrobocia to nie będzie to dla nich zastanawiające ? Mnie osobiście by to zastanawiało heh, bo słyszałem że po polskim ładzie od tak urząd może sobie wejść na konto i poszperac
  • Odpowiedz