Wpis z mikrobloga

Mam Casio W-86 do którego mam sentyment i chciałbym go naprawić. Był założony na kierownicy na motocyklu i może od wibracji przestał wyświetlać cokolwiek. Podświetlenie działa. Jakieś pomysły?

#zegarki
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Przedmidorrr od wibracji mogła się przesunąć "gąbka z połączeniami" moduł - wyświetlacz. Podświetlanie jest osobno dlatego może działać. Skoro i tak nie działa to rozbieraj. Robiłeś reset modułu po wymianie baterii?
  • Odpowiedz
  • 0
@mgr_rybak robiłem. Jak wygląda ta gąbka, można ją z czegoś dorobić? U mnie jakby jej nie było albo zgubiłem przy rozbieraniu. Zastanawiałem się jak lcd łączy się z płytką, ale uznałem, że może jak się wszystko skręci to jakoś się dociska
  • Odpowiedz
  • 0
@mgr_rybak znalazłem :) założyłem gumkę i śmiga, dzięki. Zauważyłem jeszcze, że jest taka grubsza przezroczysta folia, może filtr polaryzacyjny, nie widzę miejsca dla niego, on jest przyklejany?
  • Odpowiedz
@Przedmidorrr niestety nie znam dokładnej budowy i jak to powinno być podłączone. Widać na tej części ekranowej punkty kontaktowe?
Jeżeli widzisz cyfry bez tej folii to nie wiem po co ona. Jeżeli jest polaryzacyjna to przyłóż do ekranu i obróć o 90⁰. Będzie widać czy coś się zmienia.
  • Odpowiedz
  • 0
@mgr_rybak znalazłem, na ekranie nie było punktów kontaktowych, ale mniej więcej po ścieżkach od przycisku doszedłem. Widzę cyfry bez folii, włożyłem luzem na wszelki wypadek. Wszystko śmiga, dzięki jeszcze raz :)
  • Odpowiedz