Wpis z mikrobloga

Ktoś poleci jakiś plecak, aby spisał się w kilku wariantach:
- wspinaczka w Tatrach (lina, kijki, szpej oraz kask)
- trekking 1-2 dniowy na grani z noclegiem (śpiwór, mata samopompująca, kijki trekkingowe, statyw, aparat, kask)
- zwykły trekking zimą (na lato celuję w mniejszą pojemność)
Celuję w pojemność +/- 45 litrów. Ktoś coś poleci? Aparat z jednym obiektywem i statyw też sporo miejsca zajmuje.
#fotografia #gory #tatry #wspinaczka #trekking
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@lukasz67 zależy jaki budżet, ja od siebie polecam Ortovox, mam model Peak 38, ale są też dostępne większe litraze i to najlepszy plecak jaki miałem w życiu. Mocuje do niego kask, statyw, dwa czekany, szpej też się mieści i kijki. Generalnie przemyślane w tym plecaku jest dosłownie wszystko.
  • Odpowiedz
@lukasz67: na lato koniecznie coś z siateczką, chociaż do wspinaczki to znowu tak średnio, przydałoby się mieć drugi. Ja sobie kupiłem taki właśnie do wszystkiego, przylegający i teraz żałuję, bo i plecy mokre i plecak mokry. Znowu na zimę w ogóle bym rozważył lawinowy, ale to już większy koszt, no i nie każdemu potrzebny. Raczej nie jest to odpowiedź, której oczekiwałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
Mam plecak 30l z dystansem na jednodniowe wędórki i on styka. Jednak szukam takiego bardziej pakownego, bo sprzętu w wymienionych kategoraich jest naprawdę sporo i pasuje aby on był dobrze zabezpieczony
  • Odpowiedz
@lukasz67: no to Ortovox Peak, ja już go użytkuje od 3 lat. Pojemność z pewnością dobierzesz pod siebie. O ile dobrze kojarzę, chyba nawet można je obejrzeć w 8a w Gliwicach gdybyś był z okolicy.
  • Odpowiedz