Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Widzę sporo drogich aut na ukraińskich blachach i naszła mnie taka refleksa.. dlaczego w Polsce tak ciężko się czegoś dorobić? Ile znacie osób, które faktycznie do czegoś doszły? Gdzie dla nas "bogactwo" to zazwyczaj jak ktoś zarabia 10-15k ale pytam poważnie. Wiecie to nie chodzi o to, że ktoś jest lekarzem i pracuje na 3 etaty i może powiedzieć, że dobrze zarabia (ale śpi po 4h dziennie) albo jakiś pseudo manager w korpo, który jest pod telefonem nawet w weekendy. Jestem o tyle sftrustrowany, bo siadam sobie zmęczony po pracy i przypominają mi się słowa rodziców/nauczycieli typu:
- ucz się, ucz bo nauka to potęgi klucz
- pracuj dużo i pracuj ciężko
- oszczędzaj
i guzik to daje. To najlepsza droga żeby być dobrym etatowcem (umie dużo a zapłacimy mu tyle samo). Jeszcze to IT było jakimś rozwiązaniem ale kto przy obecnym rynku faktycznie zarabia dobre pieniadze? Tak samo wszyscy narzekają, że nie opłaca się otwierać firmy bo podatki, koszty. Jedyne chyba kto się teraz dorobił to dzieci rodziców co robili przekręty za PRL-u albo dzieci rodziców, któzy faktycznie poświęcili życie na jakąś pracę i zadłużali się ale teraz dzieci mają jakieś mieszkania, domy, gospodarstwa rolne, itp. (rodzice poświęcili życie na budowanie majątku, a dzieci korzystają teraz).

#przemyslenia #przegryw #wygryw #praca #ekonomia #gospodarka #antykapitalizm #revoltagainsthemodernworld #polityka #pracbaza #neuropa #4konserwy



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Widzę sporo drogich aut na ukraińskich blacha...

źródło: 908563746aaee1e7b5cafc32325f260ec28ec5842c1a76af933868ed15c68fa0

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Na Ukrainie często są albo bardzo bogaci, albo bardzo biegni, poza tym tam dorobisz się w inny sposób, bo to strasznie skorumpowany i dziki kraj.

Jak nie prowadzisz własnej firmy, to co najwyżej możesz żyć godnie. Chyba, że jesteś lekarzem z uznaniem i przyjmujesz prywatnie, ale na to trzeba zapracować. Więc odpowiem ci - nie, będąc młodym na etacie nie można się dorobić, można co najwyżej żyć lepiej od części
  • Odpowiedz
Uwierz, że w przypadku wojny w PL sporo aut za ponad milion na polskich blachach pojawiłoby się na ulicach Berlina. To, że nie znasz takich osób nie oznacza, że takich osób nie ma w tym kraju. Są i właśnie dla takich osób jest emigracja w przypadku konfliktu. Dla managera średniego szczebla w korpo jest szpadel i kopanie okopu pod Suwałkami
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @Kopyto96: u nas mam wrażenie, że 90% to klasa średnia gdzie każdy zarabia:
1) na tyle dużo by przeżyć
2) na tyle mało by swobodnie żyć

Stąd też mój wpis - dlaczego do cholery w tak rozwiniętym kraju jak Polska (a byłem w wielu krajach), z takim potencjałem i zasobami ludzkimi (jesteśmy dobrze wykształceni) nadal tak cięzko się dorobić?!

  • Odpowiedz