Wpis z mikrobloga

@dobry-informatyg:

1. Jak masz currentFloor i destinationFloor to na #!$%@? ci direction?
2. Current floor powinno być propertasem klasy Elevator, więc request nie powinien mieć takiego pola.
3. Osobne data classy dla Floor i Request to overengineering. Wystarczyłaby klasa Elevator z propsem Floor i requested zmiany piętra.
  • Odpowiedz
@dobry-informatyg: Pietra nie należą do windy ale budynku, serwis Winda potrzebuje DI z serwisem Budynek który wypełnia interfejs IKonstrukcja który zapewnia że będą metody na niższePietro(piętro) i wyższePietro(piętro). Dodajmy do tego async model aktora na komunikację między winda a wejściami do windy itp nie chce mi się już tego pisać.
  • Odpowiedz
@n0c0Mpr3h3nD: I see what you did there.

( )https://github.com/EnterpriseQualityCoding/FizzBuzzEnterpriseEdition

A tak jeśli już chcemy zrobić prawilnie, to winda znajduje się w budynku więc nie bardzo rozumiem dlaczego twierdzisz że winda powinna dostawać referencje do budynku. Windy nie obchodzi w jakim budynku jest zainstalowana i nie potrzebuje żadnych usług od budynku. To piętro budynku posiada konkretny panel sterowania windą, a winda jako system udostępnia określoną liczbę
  • Odpowiedz
@dobry-informatyg
Właściwie teraz tak się zastanawiam, jak wygląda algorytm którym sterujemy windą...

[NOPE] kwestia ekonomiczna (wykonanie jak najmniejszej ilości ruchów by wykonać wszystkie requesty, gość na piętrze 3 wybiera jazdę na piętro 12 ale gość na piętrze 1 wezwał windę więc jedziemy najpierw po niego bo mniejsza trasa, tak windy raczej nie działają) ,

[NOPE] kwestia obsługi klienta (kto pierwszy wezwie ten lepszy, a zbieramy tylko tych po drodze w trakcie wykonywania
  • Odpowiedz
@dobry-informatyg: Przekombinowane. Polecam nr. 3, nie będzie problemu z tym, że chcąc pokonać najkrótszą trasę/przetransportować najwięcej osób, osoba która wsiadła pierwsza nigdy nie dojedzie do celu. Każdy wsiądzie i wysiądzie w bardzo optymalnym czasie, zależnie od kierunku i pozycji windy.
  • Odpowiedz
@Krolik: @dobry-informatyg panowie, to trzeba na spokojnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale w sumie to jest dobre pytanie rekrutacyjne. Zwłaszcza że łatwo rzucać kolejne kłody przed kandydatem typu kilka wind, prywatne piętra itp.
OP musisz przed rozwiązaniem takiego problemu zastanowić się kiedy taki problem można uznać za dostatecznie rozwiązany
  • Odpowiedz