Wpis z mikrobloga

Cześć, mam małą działkę budowlaną, a sąsiąd rolnik, ma sąsiadującą działkę rolną o powierzchni 1ha. Dogadałem się z nim, że on mi to bez problemu sprzeda za grosze. Dobrze rozumiem, że wystarczy, że zrobie sobie na prędkości studia rolnicze podyplomowo i jestem pan i wladca rolnik, na mojej dzialce sie pobuduje, a na nowej bede mial przestrzeń do życia?

Jakie jest absolutne minimum żebym na tej rolnej robił sobie co mi się tyko podoba.

#rolnikszukazony #prawo #budownictwo
  • 2
  • Odpowiedz
@slowpx: Możesz i bez uprawnień tyle że zgłaszasz to że masz zamiar kupić i pierwokup ma państwo gdzie rzadko z tego prawa korzysta. Brat kupował bez wykształcenia rolniczego działkę 2ha. Więcej po prostu zawerencji.
  • Odpowiedz
@slowpx: Nieruchomość rolną o powierzchni 1 ha i więcej może nabyć, bez konieczności uzyskiwania zezwolenia KOWRu, tylko rolnik indywidualny, którego definicja jest w ustawie o kształtowaniu ustroju rolnego.
Art. 6 ust. 1 powołanej ustawy: Za rolnika indywidualnego uważa się osobę fizyczną będącą właścicielem, użytkownikiem wieczystym, samoistnym posiadaczem lub dzierżawcą nieruchomości rolnych, których łączna powierzchnia użytków rolnych nie przekracza 300 ha, posiadającą kwalifikacje rolnicze oraz co najmniej od 5 lat zamieszkałą w
  • Odpowiedz