Wpis z mikrobloga

#budownictwo #pracbaza #praca #rozowepaski

My nie chcemy bab na budowie. Baba jest do niczego. Baba cegły nie podniesie, nie pomaluje ściany, płytek nie ułoży, nie wyszpachluje ściany. Do tego chłopa potrzeba.
A potem zdziwienie dlaczego budowlańcy, kafelkarze, majstry, hydraulicy chcą za tydzień układania kafelek 10k.
Za eliminacja kobiet z branży budowlanej zapłacicie wy, będziecie mieć 5 razy drożej, ale dobrze że bab nie ma w budowlance.

Budowlańcy to cwane lisy. Nie chcą zatrudniać kobiet, aby stawki za robotę były wysokie.
Czy naprawdę żony, matki i córki tych chłopów są tak nieudolne że wywnioskowali że baba płytek nie ułoży i ściany nie pomaluje?
To jest lekka praca. Budowalańcy nie chcą zatrudniać kobiet żeby nie narobić sobie konkurencji w wysokopłatnych zawodach.

Wiele razy miałam do czynienia z budowlańcem cwaniakiem który obijał się w pracy żeby miał więcej zapłacone. Odwalają fuszerki a potem się zmywają. Przychodza pijani na budowę. Czy naprawdę nie chcecie żeby kobiety byly zatrudniane w pracach budowlanych?
  • 13
  • Odpowiedz
@klewerewel przecież to jest w #!$%@? ciężka praca, dlaczego kobiety nie są górnikami?

wszyscy najlepsi fachowcy mają 1 os dg dlaczego taka kobieta nie może zrobić tak samo i zacząć robić remotów? kto jej broni?
  • Odpowiedz
@klewerewel
Nie mozesz oczekiwac tez ze teraz kazdy budowlaniec bedzie zatrudnial kobiety, to jego wybór kogo se zatrudnia.
Problemem jest to ze gdy istnieją firmy budowlano- remontowe skladajace sie z kobiet to nikt ich nie wynajmie bo wiekszosc spoleczenstwa niestety zaklada stereotypowo ze taka firma nie podoła zadaniu.
  • Odpowiedz
@mkorsov: do lat sześćdziesiątych kobiety były górnikami. Dopiero przepisy wprowadzone w PRL wykosiły Ślązaczki z kopalń. Poczytaj sobie
  • Odpowiedz
@dzwig_hydrauliczny_slayer jak ktoś jest dobry to bez problemu znajdzie zlecenie (niezależnie czy to pan Zdzisław czy pani Kasia) w tej branży jest mało kobiet bo to bardzo ciężka fizyczna praca/ żadna kobieta nie chce tak żyć i pracować
  • Odpowiedz
  • 1
@klewerewel

To jest lekka praca.


Tak mize napisać tylko ktoś, kto nigdy na budowie nie pracował.
Inna sprawa, że o ile mi wiadomo nie ma ograniczeń w zakładaniu firmy, każda kobieta może założyć.
  • Odpowiedz
@klewerewel: a kto Ci broni układać płytki czy ciągać pustaki na budowie? Bierzesz dwie paczki płytek czyli 50kg i niesiesz na 2 piętro. Po remoncie z powrotem na dół gruz. Skoro to taka lekka praca to raczej nie będzie problemu. Na pewno masz wiele koleżanek które potrzebują remontu i przecież nie uważają że kobieta zrobi gorzej, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@klewerewel:
Wykop.pl
Wykop.pl
Szukaj

WPIS Z MIKROBLOGA
Skopiuj link
mannoroth
mannoroth
mannoroth
20.03.2017, 01:38:54
+
Nie wiem czy to pasta, zajumane z #sadistic Trochę ekstremalny przykład #logikarozowychpaskow i #budownictwo

Szanowna Pani,

Jestem mężczyzną i prowadzę firmę budowlana. Nie jestem w żadnym stopniu ani korwinistą ani seksistą czy też innym faszystą.

W firmie pracują 2 kobiety w biurze. Przez 13 lat prowadzenia firmy wypracowałem pewien model. Wolę mieć więcej pracowników i mniej
  • Odpowiedz
@klewerewel: kafelkarze, hydraulicy majstry itd działają z reguły w pojedynkę i nie trzeba do tego żadnej siły. Worek 25kg kleju można na wózeczku sobie transportować. Nikt ci nie broni jeszcze dzisiaj wrzucić swojego ogłoszenia na fixly
  • Odpowiedz
@klewerewel: Ale wiesz że nikt tego nie sprawdza, nie? xD jedyny minus to po pewnym czasie łapy będziesz miała jak budowlaniec, głównie dłonie mało kobiece xD
  • Odpowiedz