Wpis z mikrobloga

@Alzena: najlepiej zostać na kanapie i nie ryzykować wyjścia z domu

@bezsensutenwykop powoli sie wdrażaj, jak czujesz przeciążenie to odpuść, słuchaj własnego ciała. Następna sprawa to odpowiednie obuwie i technika biegania ale tutaj nie będę się mądrował bo sam ucze się biegać :)
  • Odpowiedz
@Letoj oczywiście w twoim świecie są tylko skrajności - albo bieganie albo leżenie na kanapie xD współczuję. Na szczęście świat innych ludzi nie jest taki czarno biały, widzą też barwy pośrednie .
  • Odpowiedz
@Alzena: no ja widzę to dokładnie odwrotnie, dlaczego komukolwiek odradzać bieganie? Prócz skrajności bieganie jest dla każdego, kwestia dobioru sprzętu, podłoża czy techniki biegania
  • Odpowiedz
@Letoj ale to jest amator, nie ma żadnej techniki a #!$%@?ć sobie stawy można bardzo łatwo. I zakup dobrych butów nic mu nie pomoże. Jak koniecznie chce biegać to niech się zapisze na treningi do profesjonalisty a nie chałupniczo uczy się czegokolwiek sam albo słucha rad innych amatorów z wykopu. Bieganie to jeden z najbardziej kontuzyjnych sportów jeśli się nie wie co się robi.
  • Odpowiedz
Jeżeli zacząłem sobie biegać i czuje lekki ból w kolanie to lepiej odpuścić sobie trening czy zrobić jakis delikatny bieg?


@bezsensutenwykop: nie wiem jaki rodzaj bólu. Czasem może boleć po prostu od zastania a czasem może być sygnałem że coś gorszego może się stać. Przespaceruj się trochę i zobacz
  • Odpowiedz
@bezsensutenwykop: jak masz zajawke i pieniądze to trener, fizjo, są też badania analizy biegu - tylko to wszystko kosztuje więc jeżeli nie jesteś jeszcze przekonany czy to coś ciebie to nie wiem czy warto - sam musisz sobie odpowiedzieć. Masz dużo materiałow dla początkujących na polskim i anglojęzycznym youtubie i jesteś w stanie coś z tego wyciągnąć
  • Odpowiedz
@Alzena: strasznie demonizujesz bieganie, twoje rady są dla kogoś kto chce śrubować swoje możliwości, jak robisz coś lekko od czasu do czasu to nie potrzebujesz do tego "techniki", trenerów personalnych, fizjoterapeutów, badań i całego zaplecza jak ambitny amator czy profesjonalista, zresztą każdy wie instynktownie jak biegać bo to obok chodzenia nasza podstawowa forma ruchu do której ewoluowaliśmy
  • Odpowiedz
@Soothsayer ale chłop chce biegać a go boli. Nie czytałeś co pisał? Boli go. To jest samo w sobie objawem alarmującym. Przy prawidłowo wykonywanym czy to treningu czy jakiejkolwiek aktywności nic nie powinno boleć. A chłop szuka porad na wykopie od ludzi którzy też w większości robią to amatorsko. To tak jakby ktoś miał wysokie ciśnienie i podbierał tabletki na ciśnienie swojej mamie zakładając że sam nie musi iść do lekarza
  • Odpowiedz
@Alzena: a znasz naturę tego bólu? Nie. Może to nawet nie jest związane z bieganiem, a podczas biegania się tylko objawia, niech sobie odpocznie, poczeka na spokojnie, aż przestanie boleć i spróbuje jeszcze raz, jak będzie tak sam efekt to niech idzie do ortopedy, to są podstawowe procedury, a Ty od razu chłopu proponujesz trenera personalnego, a jak nie to niech zajmie się czymś innym.

A chłop szuka porad na
  • Odpowiedz
na pewno nie z wykopu ani nie z Internetu. Trener personalny tylko i wyłącznie. Kolana łatwo sobie #!$%@?ć a leczyć potem bardzo trudno.


@Alzena: co za bzdury. xD Biegam i ćwiczę siłowo już długo, nigdy nie widziałem żadnego trenera na oczy. Wszystkiego nauczyłem się z Internetu. Kolana mi nie eksplodowały. Bieganie to serio nie jest fizyka atomowa.

Ale chłop chce biegać a go boli. Nie czytałeś co pisał? Boli go. To jest samo w sobie objawem alarmującym. Przy prawidłowo wykonywanym czy to treningu czy jakiejkolwiek aktywności nic nie powinno
  • Odpowiedz
@BennyLava @Soothsayer oczywiście że nie znam przyczyny bólu - od rozpoznawania dolegliwości są - zaskoczę Was teraz, uwaga! - LEKARZE. A to że akurat wam nic nie jest to przykład anegdotyczny. Moja ciocia paliła 2 paczki fajek dziennie, dożyła setki i nie zachorowała na raka - to ma być dowód na to że fajki nie przyczyniają się do zachorowań na nowotwory?
  • Odpowiedz
A to że akurat wam nic nie jest to przykład anegdotyczny.


@Alzena: nie, to jest dowód na to, że twoje twierdzenie jest nieprawdziwe - bo napisałaś że TYLKO i WYŁĄCZNIE trener. Otóż nie, przeciętny człowiek sobie poradzi bez trenera, pod warunkiem że jest rozsądny, zapyta wykopków i jak mu poradzą żeby odpoczął, to odpocznie.
  • Odpowiedz
rozpoznawania dolegliwości


@Alzena: ale op nie pytał o rozpoznanie dolegliwości, nikt mu też nie diagnozował dolegliwości, op pytał czy lepiej odpuścić czy lekko pobiegać i każdy rozsądny miras powie, że odpuścić na jakiś czas... Fizjo też tak powie, trener też tak powie, ortopeda też tak powie, nie trzeba płacić za to 200zł, zresztą dobić się do dobrego specjalisty nawet prywatnie to często może być nawet miesiąc czekania (pod warunkiem, że takiego specjalistę w ogóle znajdziesz) i co, nie może w tym czasie spytać o opinię mirków na tagu czy powinien w tym czasie biegać czy odpuścić?

Was teraz, uwaga! -
  • Odpowiedz
@Alzena: Ja zacząłem biegać z dupy w zeszłym roku bez żadnego trenera, rad i praktycznie żadnego info na temat progresji czy czegokolwiek. Pod koniec roku udało mi się zrobić 20km jako tako. Też mnie czasem bolało ale po prostu robiłem przerwę albo lżejsze tempo. Zresztą podczas pierwszego biegu na 15km mnie w połowie noga tak bolała że myślałem że nawet nie będę mógł dojść a co dopiero biec. No i
  • Odpowiedz