Wpis z mikrobloga

#siecikomputerowe #netia #internet
Cześć, wie ktoś może czy zastosowanie pary mediaconverterów RJ45-światłowod przed routerem NETI ma szansę zadziałać ?
Teoretycznie para mediaconverterów nie jest widoczna w sieci więc powinno zadziałać.
Więcej szczegółów:
W mieszkaniu mam dwie lokalizację:
1. Wallbox przy wejściu do mieszkania, gdzie monterzy mogą łatwo dostać się z klatki
2. W centralnym miejscu mieszkania miejsce z Access pointem oraz wyprowadzonymi kablami sieciowymi do różnych pomieszczeń

Pomiędzy lokalizacja 1 i 2 jest kabel koncentryczny oraz dwa swiatłowody. Teraz korzystam z internetu Play/upc i używam koncentrują ale kończy mi się umowa i Netia ma lepszą ofertę. Niestety w mojej lokalizacji używają ethernetu a nie światłowodu a w walboxie nie zmieszczę urządzenia od operatora i mediaconvertera na raz
  • 14
  • Odpowiedz
  • 1
@Pan_Slon ale internet nie jest po światłowodzie. Konfiguracja o której pisze miałaby wyglądać następująco:
Przyłącze od neti (skrętka) ->konwerter z rj45 na światłowód ->światłowód ->konwerter że światłowodu do rj45->skretka->router neti

W takiej sytuacji ma szansę zadziałać czy dać sobie od razu spokój?
  • Odpowiedz
@enron wallbox to moja skrzynka podtynkowa u mnie w mieszkaniu w takim miejscu że łatwo się przewiercić z klatki


@AzazelSieCieszy: no to przedłużenie mediaconverterami będzie przezroczyste i bezproblemowe. Przetestuj czy działają zgodnie z Twoimi oczekiwaniami na jakimś ethernecie, zweryfikuj też czy światłowód masz kompatybilny z nimi (rodzaj złącza, kąt cięcia itd).

BTW: kto wpadł na pomysł puszczenia koncentryka i światłowodów, ale nie skrętki? (_ )
  • Odpowiedz
  • 0
@enron wielkie dzięki :)
Ja nie pomyślałem o skrętce bo te kilka lat temu jak był remont w budynku był tylko upc z koncentrykami i w planach Orange miał kłaść światłowód więc tylko to puściłem z skrzynki przy drzwiach do centrum z routerem itp.
  • Odpowiedz
@AzazelSieCieszy: pomyślałeś za bardzo do przodu :)
Podstawa to sprawdzić czy Twoje mediaconvertery zadziałają z tym światłowodem. To jest jednomodowy, wielomodowy, dual? SP/APC albo SP/UPC? Może się okazać, że jeśli nijak nie jest kompatybilne to będziesz musiał albo zdobyć inne konwertery, albo zapłacić komuś kto Ci dospawa inne końcówki do obecnego światełka.
  • Odpowiedz
  • 0
@enron światłowód mam jednomodowy G652D ze złączemi SC/APC. Zamówiłem już parę konwerterów TPlinka (FC311A-2 i FC311B-2) i "przejściówki" z SC/APC do SC/UPC. W specyfikacji konwerterów jest tylko info o złączu SC. Mam nadzieję że zadziała
  • Odpowiedz
@AzazelSieCieszy: super! Swoją drogą, zastanawia mnie to że Netia idzie w bloku skrętką - czegoś takiego spodziewałbym się w jakichś amatorskich sieciach, a nie u dużego operatora.
  • Odpowiedz