Wpis z mikrobloga

jak mam sie z kims przepychać o to, czy "nie mozna" ma tutaj sens "nie wolno" czy "nie da się", to mi sie odechciewa


@PodniebnyMurzyn: bo nie potrafisz udowodnić swojej racji to odpuszczasz? I nawet głupiego przepraszam nie powiesz? Eh, wszędzie otacza mnie lewactwo co pomija prawdę w swoim bezmyślnym paplaniu.
  • Odpowiedz
nie, nie wiem skąd taka głupota przyszła ci do głowy.


@aarahon: Pewnie z różnych publikacji, wpisów aktywistów i płaczu różnych płatków śniegu, że są misgenderowane.
Na przykład:
https://www.healthline.com/health/transgender/misgendering

Sometimes, people continue to refer to a person who is transgender, nonbinary, or gender nonconforming using terms related to how they identified before transition.


This is known as misgendering.


Misgendering occurs when you intentionally or unintentionally refer to a person, relate to a
  • Odpowiedz
@Polinik: eh, czy ty czytasz to co wklejasz? Poniższe:

Sometimes, people continue to refer to a person who is transgender, nonbinary, or gender nonconforming using terms related to how they identified before transition.

This is known as misgendering.

Misgendering occurs when you intentionally or unintentionally refer to a person, relate to a person, or use language to describe a person that doesn’t align with their affirmed gender. For example, referring to
  • Odpowiedz
@aarahon:
Skoro osoba z artykułu nie identyfikuje się jako kobieta, to używanie zaimków wskazujących na kobietę jest misgenderowaniem. Masz to wyraźnie zaznaczone w obu tekstach.
Przepuszczanie tekstów przez upośledzony translator nie jest mi do niczego potrzebne, bo nie mam problemu z rozumieniem języka angielskiego.

Wygodnie też zignorowałeś pierwszy tekst, który odnosił się do płci, z którą osoba się identyfikuje albo jeśli w ogóle się nie identyfikuje z żadną płcią, a nie
  • Odpowiedz
Skoro osoba z artykułu nie identyfikuje się jako kobieta,


@Polinik: a gdzie to jest napisane? Bo skoro jest genderfluid to identyfikuje się jako kobieta - tyle że nie zawsze.

Zapędziliście się w kozi róg z tym darciem szat o misgenderowanie


@Polinik: tak, ja obywatel zapędziliśmy się. Witam pana oficera bezpieczeństwa.
  • Odpowiedz
Bo skoro jest genderfluid to identyfikuje się jako kobieta - tyle że nie zawsze.


@aarahon:
Wystawia gdzieś tabelki z harmonogramem, żeby było wiadomo jakimi zaimkami się zwracać do tej osoby i jej przypadkiem nie zmisgenderować, bo poprzednia identyfikacja, o której wiedziałem jest nieaktualna?
Drugie pytanie: jak dziś się identyfikuje jako kobieta, napisze się o NIEJ tekst, który na chwilę pisania jest OK, ale następnego dnia osoba już nie identyfikuje się jako
  • Odpowiedz
Wystawia gdzieś tabelki z harmonogramem, żeby było wiadomo jakimi zaimkami się zwracać do tej osoby i jej przypadkiem nie zmisgenderować, bo poprzednia identyfikacja, o której wiedziałem jest nieaktualna?


@Polinik: nie możesz jej zmisgenderować bo nie da się ustalić jej tożsamości płciowej a skoro nie jesteś w stanie tego zrobić to logicznym jest że nie może cię za to winić.

Drugie pytanie: jak dziś się identyfikuje jako kobieta, napisze się o NIEJ
  • Odpowiedz
@rukh

nie wiem kogo dotyczy tekst, ani kto to jest na obrazku. Po budowie ciała, na pierwszy rzut oka, wygląda na kobietę

Ale to "JEJ" to nie zdradza. Bo to JEJ tyczy się słowa "osoba".


Czyli jakby na zdjęciu był facet to też by można było napisać, że nie da się ustalić jej tożsamości? W końcu to też osoba. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
nie możesz jej zmisgenderować bo nie da się ustalić jej tożsamości płciowej


@aarahon: Artykuł z Harvarda twierdzi co innego. Ale najwyraźniej wiesz lepiej, cieszy, że mamy takiego specjalistę i autorytet w tej dziedzinie.
  • Odpowiedz
skoro jesteś w stanie z absolutną pewnościąi przekonaniem wypowiadać się w jej imieniu


@Polinik: a robię to i potrafisz wskazać gdzie wypowiedziałem się w jej imieniu czy to kolejne wyszczekane przez Ciebie kłamstwo?
  • Odpowiedz
a robię to i potrafisz wskazać gdzie wypowiedziałem się w jej imieniu czy to kolejne wyszczekane przez Ciebie kłamstwo?


@aarahon:

O, tu:

nie możesz jej zmisgenderować


kolejne wyszczekane przez Ciebie kłamstwo?

Merytoryczne argumenty się kończą, że idziesz w agresywny język i próby sprowokowania mnie do pyskówki? XD
Typowe, tak się kończą wszystkie rozmowy z takimi jak Ty -- zapędzić Was Waszymi własnymi argumentami w kozi róg i się zaczyna agresja werbalna.
  • Odpowiedz