Wpis z mikrobloga

Gdyby Razemki zmienily swoja retoryke z "nalezy jak najszybciej udupic tych na B2B" na "nalezy wprowadzic kataster, podatek od majatku, zmienic progresje na UoP, wprowadzic inne benefity dla UoP z naszego programu, i po spelnieniu tych wszystkich wziac sie za B2B" to by mieli moj glos, a tak to moga niestety o tym zapomniec bo jak znam polska polityke skonczy sie to tak ze podwyzsza mi podatki i gowno z tego bede mial

PS przypominam ze sam Zandberg prowadzil JDG w IT, gdzie podobno same fikcyjne dzialalnosci ( ͡° ͜ʖ ͡°) #b2b #podatki #polityka #nieruchomosci #gownowpis #razem
ElMatadore - Gdyby Razemki zmienily swoja retoryke z "nalezy jak najszybciej udupic t...

źródło: IMG_20240326_113138

Pobierz
  • 13
@Kam_sekwaw: Poniosło go, jesteśmy strasznie #!$%@? ale wiadomo, że te 60% kosztów (nie wiem czy jest tyle nie chce mi sie liczyć) to jest powyzej 10k nie od całej kwoty.
@Olbor: Policzę ci dla moich kosztów, kalkulator wynagrodzeń, parametry 25k brutto:
350 825,47 łączny koszt pracodawcy
185 628,63 netto na rękę
185628 *0.8 - 20% średnio płaconego vatu od elektroniki samochodów jedzenia benzyny + akcyzy i wszystko do jednego wora lekko licząc (tak VAT jest 23% najwyższa stawka ale dla populacji sam VAT średnio płacony to 17%~)
148502zł rocznie realnie wydane
148502/350825,47=42%

42% pieniędzy które zarobiłem (w teorii bo przecież pracodawca
@Olbor: nawet jak obliczysz dokładnie to suma która jest ci zabierana jest niesamowita. Nawet nie wziąłem pod uwagę inflacji którą musisz zamortyzować między podwyżkami (na zachodzie takiej nie było bo mają normalne elektrownie)
@dzem_z_rzodkiewki: a jak ktoś chcę kupic mieszkanie na normalny kredyt to powinien chyba dostać podwyżke 200% żeby zamortyzowało koszty kredytu i zakupu mieszkania. Co ja Ci poradzę w takim kraju żyjemy, żeby jeszcze za tym szła np wysoka ochrona zdrowia czy coś ale wiadomo.
Drugiego progu nie ruszono od lat. A wynagrodzenia wzrosły o dziesiątki procent. Jest to łupienie obywateli i B2B jest odpowiedzią na to łupienie. Na UoP od pewnego poziomu nie opłaca się decydować, chyba, że po prostu nie masz wyboru (ja nie miałem, ale w następnej pracy dopilnuję, by mieć B2B).