Wpis z mikrobloga

Ta cała pokazówka idealnie obrazuje tego, czego oczekuje elektorat. Igrzysk i zemsty. A ja regularnie słucham wywiadów z ministrami, wiceministrami u Rymanowskiego, Mazurka czy gdziekolwiek indziej i o obietnicach słyszę tylko, że się czegoś nie da zrobić, nie jest to możliwe w tym roku, nie jest to możliwe w tej kadencji, trzeba usiąść i się zastanowić i tak dalej.

Wczoraj słuchałem Balcerowicza, z którym na ogół się nie zgadzam ale co do jednego miał rację - tzw "sprzątanie" po PiSie ocenił na 5, a naprawę kondycji finansów na 2.

Nie chcę powrotu PiSu do władzy, ale chciałbym, żebyśmy się skupiali na realnych postulatach i czasem są one fajne zarówno z prawej, jak i lewej strony (np skrócenie czasu pracy, bo Polacy to niewolnicy, albo ekstra pensja za pracę w niedzielę). A ja nie oczekuję cudów. Chcę, by były chociaż jakieś horyzonty na wprowadzenie zmian w tym zabetonowanym państwie.

Wydaje mi się też, że najlepiej w Polsce byłoby, jakby rządziła 1 partia bez koalicjanta i brała na siebie odpowiedzialność swoich rządów. Tak jak PiS teraz ponosi konsekwencje swoich. To byłoby chyba idealne rozwiązanie, żeby nikt się nikim nie zasłaniał. Platforma powinna teraz rządzić samodzielnie. Po 4 latach podsumowanie rządów i rachunek - było dobrze, jest 2 kadencja, było źle, Polacy wybierają inną partię.

#polityka #przemyslenia #gospodarka #bekazpisu #bekazpo
  • 7
Wczoraj słuchałem Balcerowicza, z którym na ogół się nie zgadzam ale co do jednego miał rację - tzw "sprzątanie" po PiSie ocenił na 5, a naprawę kondycji finansów na 2.


@Kopyto96: przecież kondycja finansów publicznych i prognozowany wzrost gospodarczy mają się świetnie, mimo dużego deficytu budżetowego. Balcerowicz utknął w 1990, gdzie musiał redukować dług bo minimum, aby Polska odzyskała wiarygodność finansową i de facto politykę gospodarczą Polski pisał MFW, czy wierzyciele
  • 0
@LebronAntetokounmpo: a ja ci piszę, co mnie interesuje jako wyborcę, który odbił od bycia partyjnym konfederatą (choć najbliżej mi, żebym na nich zagłosował, mimo odpychającego Brauna) i zaczął liczyć korzyści i zyski pod kątem siebie, swojej rodziny i interesów moich poglądów.

Całe to partyjniactwo nie służy krajowi. Wszystkie partie powinny w mniejszym lub większym stopniu ze sobą jakoś współpracować.