Wpis z mikrobloga

#uokik #prawo #dentysta

Mirki, tydzień temu umówiłem się z dentystą, podczas zabiegu wyrywania zęba, na zdjęcie szwów na za tydzień. Dzień przed dniem zdjęcia dostałem sms potwierdzający, nie czytałem go. Dziś rano szykując się na wizytę przyjrzałem się mu dokładniej i wg treści, nie wysłałem sms NIE, i moja wizyta jest anulowana, czy to jest zgodne z prawem?
Treść sms z dnia poprzedzającego wizytę:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx przypomina o wizycie u lek. dent. xxxxxxxxxxxx Piotr zarezerwowanej dla xxxxxxxxxxxxxx w dniu 26-03-2024 na godz. 11:50 ul. xxxxxxxxxxxxxxxx Warszawa. Prosimy o potwierdzenie wizyty - SMS o treści TAK/NIE. Brak potwierdzenia wizyty do godz. 16:00 dnia dzisiejszego skutkuje jej anulowaniem. Serdecznie zapraszamy.
  • 7
  • Odpowiedz
Brak potwierdzenia wizyty do godz. 16:00 dnia dzisiejszego skutkuje jej anulowaniem.


@Stanislav94: ale janusze. Rozumiem z odpowiednim wyprzedzeniem poinformować o konieczności potwierdzenia na dzień przed wizytą, ale wysyłać smsa i domagać się potwierdzenia w ciągu kilku godzin? Przecież pacjent może być akurat chociażby w pracy bez możliwości skorzystania z prywatnego telefonu.
  • Odpowiedz
  • 0
@goferek: tak właśnie było, pracowałem w ogrodzie u klienta cały dzien a telefon był w aucie... nikt mnie nie poinformował o takim systemie, tez nie podpisywałem nic ze sie zapoznałem, czy warto zgłaszać do uokik?
  • Odpowiedz