Wpis z mikrobloga

jedną z najbardziej mózgotrzepnych koncepcji o jakich w życiu przeczytałem jest to że dla normików "co słychać?" nie jest tak naprawdę pytaniem "co słychać?" tylko synonimem "cześć"
albo jakoś w pomaturalnej przerwie spotkałem przypadkowo cumpla z podbazy i rzucił mi tekst typu "musimy się kiedyś ustawić" i ja byłem święcie przekonany że odezwie się z konkretami jakimiś i kinda na to czekałem ale się nie doczekałem
wiele lat później wyczytałem na wyp0k że ten tekst to nie jest żadna chęć spotkania tylko synonim "nara" i kompletnie zryło mi to mózg
jakby no co do #!$%@? o.O

#autyzm #wtf #normiki #neurotypiaki #chodtokowypamientniczek
Chodtok - jedną z najbardziej mózgotrzepnych koncepcji o jakich w życiu przeczytałem ...

źródło: IMG_20230601_204819

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
musimy się kiedyś ustawić" i ja byłem święcie przekonany że odezwie się z konkretami jakimiś i kinda na to czekałem ale się nie doczekałem


@Chodtok: same, zwlaszcza takiego jednego zioma mialem. wiem, ze on bardzo zapracowany, do tego rodzina i generalnie malo wolnego czasu, ale jak przegraniec takie slowa slyszy, no to juz mysli, ze sie spotka z dawnym fumflem a tu zonk
  • Odpowiedz
"co słychać?" nie jest tak naprawdę pytaniem "co słychać?" tylko synonimem "cześć"


@Chodtok: jak dla mnie, to jest coś pomiędzy: takie pytanie, żeby zagaić rozmowę, ale odpowiadając na nie nie powinniśmy się za bardzo zwierzać ze swoich problemów, tylko rzucić jakiś ogólnik w stylu "w porządku, idę sobie właśnie na spacer do parku"

"musimy się kiedyś ustawić"


@Chodtok: to według mnie jest też gdzieś pomiędzy "nara" a prawdziwą chęcią spotkania
  • Odpowiedz
@Chodtok A powiedz szczerze Amerykaninowi na "how are you?" (najlepiej jeszcze, że np. coś cię boli) to system mu się zawiesi kiedy nie usłyszy "I'm fine". Uwielbiam ich tak trolować. Nawet znalazłem sobie stronkę typu "100 niestandardowych odpowiedzi na how are you" i testuję na nich przy każdej okazji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do tego ustawiania się to racja - trochę wkurza. Sam tak powiedziałem do
  • Odpowiedz
"musimy się kiedyś ustawić"


@Chodtok: #!$%@? mnie to niemiłosiernie, szczególnie, kiedy mówią to ludzie, których nie widziałem od wielu lat, np. znajomi ze szkoły albo ze starej roboty.

OOO SIEMANKO CO TAM SŁYCHAĆ HEHE MUSIMY SIĘ USTAWIĆ NA PIWKO! Już #!$%@? lecę na spotkanie z ziomkiem, z którym witałem się w szatni i zamieniłem kiedyś kilka słów w firmowej stołówce. Swoją drogą, po co ludzie w ogóle zaczynają takie rozmowy? Spotkasz
  • Odpowiedz