Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki,

mój prawnik się rozchorował i nie znalazłem nikogo kto by mi pomógł z umową najmu lokalu użytkowego na wczoraj. Jestem wynajmującym i dostałem dość standardową umowę do zapoznania się, jedyne co mi się w niej nie podoba to to, że wszystkie naprawy, niezależnie od skali są po mojej stronie. Podpisałem już trochę tego typu umów w życiu i w większości przypadków ja brałem na siebie wszelkie szkody oraz drobne naprawy czy odświeżanie lokalu, to poważne prawy brał na siebie właściciel.

Czy jesteście w stanie podrzucić mi jakieś gotowe zapisy, które własnie w ten sposób kategoryzowały by rodzaje napraw, abym mógł je zaproponować właścicielowi?

Z góry dzięki.

#prawo #nieruchomosci #wynajem #jdg #dzialalnoscgospodarcza
  • 5
@Cygan_Edek: moment - to jesteś wynajmującym, czy najemcą?

tak czy siak, w pełni zgadzam się z poglądem, że dobrym punktem wyjścia jest ustawa o ochronie praw lokatorów, choć warto tam niektóre rzeczy dodać/doprecyzować. natomiast jak potrzebujesz takiej całościowej analizy umowy na wczoraj, to wal na priv. obrobiłem się z bieżącą robotą, a sen dalej nie nadchodzi ( )
@Cygan_Edek: #!$%@?ąc, nawet gdybyście nic nie pisali w umowie na temat napraw i konserwacji to te kwestie regulują powszechnie obowiązujące przepisy 662-664 kc, które mówią o drobnych i grubszych naprawach, ale lepiej rzeczywiście to doprecyzować, a gotowiec jest w ustawie o której pisze @Adams_GA