Wpis z mikrobloga

Naprawa airbag kierowcy - czy jak dobrze rozumiem, naprawa airbag po wystrzeleniu polega na wymianie całego elementu z nabojem, skasowanie błędu i tyle?

Tak na chłopski rozum nie widzę tutaj więcej działań (chyba, że trzeba jeszcze wymienić pasy bezpieczeństwa?).

Wymieniałem kiedyś taśmę kierownicy w swoim E46 i wyjmowałem wtedy poduszkę, cała robota trwała z godzinę, czy to serio takie proste czy coś tu pominałem?

Analogicznie w naprawie kurtyny - wymiana starej na nową, skasowanie błędów, załatanie podsufitki?

#mechanikasamochodowa #samochody
  • 10
  • Odpowiedz
@jurek-gagarin: Nie pisałem nic o regeneracji. Chodzi mi o pełnoprawną naprawę. A pytam o to, bo myślę nad zakupem uszkodzonego auta z USA, któremu wystrzeliła poduszka i kurtyna, ale elementy konstrukcji wyglądają na nienaruszone -stąd chce oszacować koszta, czy jest sens się w to pchać, bo takie poduszki i kurtynę być może sam wymienię, więc już trochę urwę na kosztach.
  • Odpowiedz
Nie pisałem nic o regeneracji.


@gandalf_rzulty: Ale poduszek sie imo nie naprawia, tylko regeneruje. Dla wlasnego bezpieczenstwa kupilbym nowe, niz ufał ze jakis mirek czy zbyszek w zapierdziałej kanciapie to zrobił tak jak powinien. A w czasie wypadku wolalbym tego nie testować. I tez szukam gruza z usa.
  • Odpowiedz
naprawa airbag po wystrzeleniu polega na wymianie całego elementu z nabojem, skasowanie błędu i tyle?

@gandalf_rzulty: naprawa w sensie wymiana na nowe/używane to tak, na tym to polega. Broń boże regeneracja czyli dawanie swoich wystrzelonych na naprawę. Tego się kategorycznie nie naprawia, a janusze z allegro to patologia. W grupie VAG wystarczy skasować błędy VCDSem, nie wiem jak w innych markach bo mogą się steorwniki blokować.
  • Odpowiedz
@SpokojnyPan: nie nie, żadnych używek ani regeneracji, przez naprawę airbag miałem na myśli wymianę tylko i wyłącznie na nowe.

poczytałem jeszcze na forum BMW i wychodzi na to, że w BMW nie trzeba kasować crash data, wystarczy skasować błąd.

Dzięki za pomoc. :))
  • Odpowiedz
nie nie, żadnych używek ani regeneracji


@gandalf_rzulty: o ile regeneracja to zło, to z używanymi, faktycznie z demontażu sztukami to nic złego. One nie bedą wcale gorsze od tych co już masz w i tak 20 letnim wozie. Poduszki same w sobie działają bardzo prosto, ważne jedynie, żeby były fabrycznie zmontowane jako część, a nie zwijane u mietka w stodole
  • Odpowiedz