Wpis z mikrobloga

Co drugi facet w piątkowy wieczór na rynkach polskich miast ma na imię Sasza albo Dima


@PiccoloGrande: Jak mieszkają w ciasnych ciemnych norach a Polacy w ładnych domach i przestronnych mieszkaniach to wiadomo że ci pierwsi ruszą tyłek w zimę żeby na miasto wyjść.
Z tego co widziałem przy dyskusji o statystykę wypadków jest ich mężczyzn z Ukr w PL 300 tysięcy(żeby więcej wypadków na osobę) natomiast jak mówimy o służbie
  • Odpowiedz
Co drugi facet w piątkowy wieczór na rynkach polskich miast ma na imię Sasza albo Dima, a tu jakieś dyskusje o wysłaniu polskiej brygady na Ukrainę. Te spiny puszczane z Kijowa robią się coraz bardziej bezczelne


@PiccoloGrande: Ukraina nie bierze do wojska mężczyzn poniżej zdaje się 27 czy 30 roku życia, ratując tym samym beznadziejną i tak demografię. 40-latek już zapewne ma rodzinę, 20-latek dopiero ma założyć.

Jest to dość kluczowe
  • Odpowiedz
@PiccoloGrande, @Disegno: Pozmieniało ci się w głowie od początku wojny w 2022r. Pamiętam, co pisałeś o pomocy (że sam pomagałeś). Ogólnie na Mirko miałeś niegłupie przemyślenia (choć nie zawsze się z nimi zgadzałem). Dzisiaj przemawia przez Ciebie dużo frustracji. Wrzucasz zdjęcia jakichś pojedynczych Ukrainek z Instagramów, że się dobrze bawią, gdy Ukraińcy giną i nie wiem co chcesz tym ostatecznie pokazać. Chcesz zrobić jakąś populistyczną generalizację? Piszesz, że Polska jest
  • Odpowiedz
@LoginZajetyPrzezKomornika: Mądrość etapu. Ukraińska opinia publiczna też na początku była nam wdzięczna, a teraz rządowe media ukraińskie plują na Polskę.
Ale szacun, że przynajmniej chciało Ci się sprawdzić i skojarzyć moją aktywność na przestrzeni tych dwóch lat, a nie od razu napisać, że nadaję z Moskwy ( ͡° ͜ʖ ͡°).

zdjęcia jakichś pojedynczych Ukrainek z Instagramów, że się dobrze bawią, gdy Ukraińcy giną i nie wiem co
  • Odpowiedz
Mądrość etapu. Ukraińska opinia publiczna też na początku była nam wdzięczna, a teraz rządowe media ukraińskie plują na Polskę.


@PiccoloGrande: Media i rząd ukraiński to nie Sasze, czy Dimy w Polsce, a to o nich piszesz, że ich pełno u nas. W jakim celu? Sam im pomagałeś, sam udzielałeś im schronienia. Czy teraz chciałbyś, żeby przymusowo zostali wyciągnięci z Polski, gdy sami się nie zgodzą na praktycznie pewną śmierć?

Ale szacun,
  • Odpowiedz
Czy teraz chciałbyś, żeby przymusowo zostali wyciągnięci z Polski, gdy sami się nie zgodzą na praktycznie pewną śmierć?


@LoginZajetyPrzezKomornika: Jeśli miałbym sam zostać wcielony do armii w wyniku przystąpienia Polski do wojny to owszem, oczekiwałbym, że Ukraińcy pójdą przodem.

Naoglądałeś się jednostkowych zachowań i mocno zgeneralizowałeś.


@LoginZajetyPrzezKomornika: Niczego nie zgeneralizowałem.
  • Odpowiedz