Wpis z mikrobloga

"Każdy by chciał mieszkać w dużym mieście hurr durr"

Po pierwsze nie każdy. Ludzie chcą też mieszkać w powiatowych, czego najlepszym dowodem jest to, że mieszkają również w powiatowych.

Po drugie w tym kraju nigdy nie było problemu żeby ktoś kto chce mieszkać w Warszawie nie mógł zamieszkać w Warszawie z powodu cen.

Ten kraj jest płaski jak stół i dosyć spory. Jest miejsce aby każdy mieszkał tam gdzie w sumie chce, a problem jest systemowy polegający na ułatwianiu spekulacji, nieopodatkowaniu flipów, zezwoleniu na trzymaniu pustych mieszkań, dotowaniu deweloperki, no generalnie, pompowaniu banieczki, szczególnie przez ostatnie 3 lata.

I nie XD Warszawa nigdy nie będzie Nowym Jorkiem, Gdańsk to nie Wenecja, a Kraków to nie Munich.

Dziękuję serdecznie za uwagę.

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #mieszkanienastart #przemysleniazdupy
  • 32
problem jest systemowy polegający na ułatwianiu spekulacji, nieopodatkowaniu flipów, zezwoleniu na trzymaniu pustych mieszkań, dotowaniu deweloperki, no generalnie, pompowaniu banieczki


@mickpl: Wszystko co piszesz to kłamstwa.
@OddajButa123 mieszkam w małej wiosce i nie jest to spowodowane tym, że mnie nie stać. Po prostu wolę. Mam spokój, dom i dużo zieleni (las zaczynający się 400 metrów dalej kończy się 60 km dalej) ( ͡º ͜ʖ͡º)
I nie XD Warszawa nigdy nie będzie Nowym Jorkiem, Gdańsk to nie Wenecja, a Kraków to nie Munich.


@mickpl: Warszawa > NY
Kraków > Monachium

Nie mamy problemów rasowych, dindu i fenantylu.

Mamy tylko słabe zarobki.
@mickpl jestem tydzień po przeprowadzce z mieszkania w centrum na domek na wsi, jest cudownie, cisza spokój, nikt nie drze #!$%@?, słychać przyrodę.

Jak się ma możliwości typu praca zdalna to nie ma powodu by gnić w mieście w klitkach za miliony