Wpis z mikrobloga

Hej, mam taki problem. Od jakiegoś czasu PC losowo resetuje się z błędem 'PCI Express Root Port Error' (z dziennika). Trochę dziwne bo czasami działa kilka dni bez zarzutu. Od jakiegoś czasu zauważyłem takie na głośnikach przestery milisekundowe + przed każdym resetem było słuchać podobny przester. Jak odłączyłem głośniki to dziś problem zniknął. Dodatkowo jak dotykam palcem końcówkę minijack z głośnika to mam głośne bipanie na głośnikach (czy tak powinno być? Głośniki mają 12lat). Czy możliwe, że jest jakiś zwarcie w Subwooferze z głośników i powoduje reset całego PC - jak to sprawdzić aby mieć pewność? Sam już myślę o wymianie płyty bo masakra.

#komputery #pytanie #glosnik
  • 3
  • Odpowiedz
@fenixs popróbuj kilka dni bez podłączonych głośników - jeśli nie będzie się nic działo, to w teorii masz winnego. Sam napisałeś że kilka dni czasem było potrzeba. Oczywiście winnego masz w teorii bo pytanie czy z innymi głośnikami podłączonymi do komputera będzie tak samo.
  • Odpowiedz
  • 0
@Miguelos: Jeszcze w trakcie działania kompa wyciągnąłem minijacka i momentalnie poszedł reset. Lipa że nie mam innych głośników bo może wejście na płycie jest zwalone?
  • Odpowiedz