Wpis z mikrobloga

Jeździ tu ktoś z quickshifterem i mógłby się podzielić opinią, jak jest z "wygodą" takiego rozwiązania w porównaniu do jego braku? Bo na moto nie jeździłem 10+ lat i chciałbym do tego wrócić, ale mając auto z automatem przyzwyczaiłem się do jak najbardziej "bezobsługowego" korzystania z pojazdu. Wiem, że jest nc750x, ale jako pierwsze moto po takim czasie chciałbym coś tańszego i o mniejszej pojemności (prawdopodobnie 500).

#motocykle
  • 22
@buntowniczaczupakabra: moto maja takie skrzynie ze kazdy praktycznie moze byc z quickshifterem jesli odpowiednio mocno nacisniesz dzwignie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a serio zarabista sprawa ale to nie dziala jak automat w sensie ze nie zawsze mozna zbic albo wbic na wiekszy, trzeba miec wyczucie i do tego
@buntowniczaczupakabra: quickshifter fajna sprawa, ale jak chcesz bezobsługowo to jednak trzeba sięgnąć po DCT od hondy

Wiem, że jest nc750x, ale jako pierwsze moto po takim czasie chciałbym coś tańszego i o mniejszej pojemności (prawdopodobnie 500).


@buntowniczaczupakabra: tańszego rozumiem, ale po co ci ta mniejsza pojemność? NC przy swoich 750ccm i tak mocowo siedzi w kategorii pięćsetek, silnik ma wyraźnie niskoobrotową charakterystykę i odcina przy 6,5 krpm. Ma jednak swoje
i o mniejszej pojemności (prawdopodobnie 500).


@buntowniczaczupakabra: Ale wiesz, że NC750 nie #!$%@? lepiej, jak 500? Pojemność to nie wszystko. Nie jeździłem z quickshifterem, ale fajnie opanowałem zmianę biegów bez sprzęgła i też daje radę. Jak nie jeździłeś ponad 10 lat to może weź coś tańszego na początek, żeby się "wjeździć" przez sezon i spróbować zmiany biegów bez sprzęgła. Później zdecydujesz, czy ogarniasz, czy jednak wolisz DCT.
@majk_emigrant: @Zielony34 No właśnie nie wiedziałem, że NC750 to poziom 500. :P Myślałem, że pojemność tutaj ma znaczenie, ale skoro nie, to faktycznie wydaje się to być dobrym rozwiązaniem. Tym bardziej, że widzę ogłoszenie z nc750 za mniej niż 20k, czyli tyle, ile pierwotnie planowałem przeznaczyć na zakup. Minusem jest brak fv, ale w przypadku moto takie ogłoszenia to praktycznie tylko przy nowych maszynach.

@policjantpeel Chodziło mi o quickshifter, bo o
Tym bardziej, że widzę ogłoszenie z nc750 za mniej niż 20k


@buntowniczaczupakabra: Weź kogoś do oględzin. To jest moto, które nie ma bolączek, ale żeby ktoś chociaż Ci potwierdził, że nie jest po dzwonie. Polecam, abyś sobie poczytał troszkę o tej Hondzie bo to bardzo solidny motocykl.

ale pełny automat to chyba jednak poziom wyżej jeśli chodzi o komfort jazdy.


@buntowniczaczupakabra: To się też zastanów nad tym, czy nie wolisz
Ja osobiście jestem zakochany w QS, ale DCT nigdy nie wziął. Moto bez QS też już bym nie wziął, chyba że byłoby innym motocyklem niż sport.
@JAuStURYErSE: @Zielony34 Myślałem o maxi skuterach, ale jednak chciałbym zacząć od motocykla, by sprawdzić, czy wrócą "wspomnienia". :P No i wizualnie moto > skuter.

Ogólnie to i tak planuję wziąć kilka(naście) godzin jazdy przypominających, więc jeśli jazda z i bez quickshifterem jakoś znacząco się od siebie nie różni, to kto wie, czy nie skończę ze "zwykłym" moto. :P