Wpis z mikrobloga

#wojna #ukraina #rosja Do wszystkich czerwonych purchlaków co od lat próbują umniejszyć Polsce na tym portalu kilka powodów z których realizacji w ciągu dwóch lat jestem dumny
-zakup topowych czołgów na czele z najnowoczesniejsza wersja Abramsów
-wyrzutnie himmars i chunmoo. O tych pierwszych wiece ze was tluka niemiłosiernie, co dopiero z rakietami ATACMS
-wdrożenie i realizacja systemu Narew, Wisła, Pilica które docelowo będą jak żelazna kopuła w Izraelu. Izrael oraz wszystkie inne kraje poza USA i Polska mogą tylko pomarzyć o najnowocześniejszym systemie IBCS. Patriot przy tym to bubel i staroć
-zakup samolotów f-35z. Dokupienie eskadry f-16 w zupelnosci by wystarczyło skoro Ukraina bez lotnictwa strąca ruskie awionetki
-zgoda i zakup od USA 900 rakiet JASSM-ex. 1900km zasięgu i pewność ze doleci i co do 1 metra trafi w cel
-zakup dział carl gustaw

Pewnie o czymś zapomniałem ale mniejsza z tym bo to i tak sporo jak na dwa lata. Jak już z powodzeniem zakończycie ta 3dniowa operacje to i tak wiekszość z nas Polaków będzie żyła na marsie. Wam zostaje walić konia pod ilość produkowanych pociskow artyleryjskich i straszyć niukami bo i tak w razie konfliktu za kilka lat posadzą was w niewygodnym, obsranym t72.
Pozdrawiam
  • 10
@kubkarzzswarzadza nie traktuję tego wpisu jako skierowanego do mnie, bo daleko mi do "czerwonego purchlaka", tym niemniej niuanse jednak pokazują, że sukcesy na polu zbrojeń to pieśń przyszłości. Mianowicie Abramsy fajna sprawa, choć do niedawna trwały dyskusje czy Polska wogóle dostanie do nich amunicję uranową, ale skończyło się na utajnieniu warunków kontraktu na amunicję i znamy tylko stare plany, w których jej nie było. Czy to dobry znak? Czas pokaże. Aha, czy