Wpis z mikrobloga

Do tego miejsca trafiłem zupełnie przypadkiem. Przejeżdżając asfaltową drogą, kątem oka zauważyłem, stary ceglany budynek i zaraz obok niego stojące, wysokie zbiorniki. Zaciekawiło mnie to na tyle, że postanowiłem się zatrzymać i zobaczyć z bliska, te stare zabudowania.
Zanim wysiadłem z auta, wszedłem w internet i sprawdziłem, gdzie dokładnie jestem i co się tu znajduje, a raczej znajdowało.
Zatrzymałem się w małej wsi o nazwie Miradowo (woj. Pomorskie), którą zamieszkuje około 400 mieszkańców. Natomiast obiekt, który mam przed sobą, to zespół dworsko-parkowy z folwarkiem, oraz przylegający do niego park wraz z budynkami gospodarczymi. Znajduje się tu także dworek rodziny Mullerów z XIX wieku. Wszystko, że tak powiem, jest już mocno nadgryzione zębem czasu.
We wszystkich budynkach gospodarczych wyrastają już krzaki i drzewa. Latem bujna roślinność zapewne musi mocno porastać te zabudowania. Ogólnie miejsce zrobiło na mnie duże wrażenie, panowała tam cisza i spokój. Kiedyś tu musiało być naprawdę pięknie, dziś wszystkie obiekty są już mocno zrujnowane i rozkradzione ze wszystkiego, co miało jakąkolwiek wartość. Wala się tam dużo śmieci i leży sporo starych części samochodowych.

Link do znaleziska, w którym znajduje się więcej historii z tego miejsca, tradycyjnie znajduje się Tutaj

Zainteresowanych moimi znaleziskami wołam w komentarzach.

Zapraszam do obserwowania mojego tagu #szaryburekfoto pod którym wrzucam zdjęcia z miejsc opuszczonych.

Mój blog / Fanpage / Instagram / Patronite

#fotografia #opuszczone #polska #ciekawostki #historia #podrozujzwykopem
nightmeen - Do tego miejsca trafiłem zupełnie przypadkiem. Przejeżdżając asfaltową dr...

źródło: DSC_0743-1180x787

Pobierz
  • 19