Wpis z mikrobloga

Hej , chcę spróbować zrobić gładzie w domu na tynkach cemento wapiennych, ale mam pare pytań nowicjusza :
1. Czy można nie robić gładzi na sufitach i tylko zagruntować + pomalować farbą antyrefleksyjną ?
2. Kolejność prac - najpierw malowanie sufitów, później gładzie na ścianach?
3. Chce położyć płytki na podłodze w kotłowni zanim hydraulik uzbroi w piec itd - wylewka jeszcze do końca nie wyschła - czy musi być sucha do położenia płytek? jeżeli tak, to można jakoś przyśpieszyć schnięcie ( wypożyczanie sprzętu czy farelka na pół dnia do kotłowni )
#budowadomu
#budujzwykopem
#gladzie
  • 9
to można jakoś przyśpieszyć schnięcie


@rampam: wypożyczasz na kilka dni osuszacz powietrza, takie urządzenie nie tylko grzeje ale faktycznie wyciąga wilgoć z powietrza bo ma zbiornik w którym ją zbiera
  • 1
@inko-gnito: troche tak "bo wszyscy tak robio" - zadawałem to samo pytanie, bo tynkarze jak kończyli to polerowali gąbką i zapewniali, że to jest gotowe do malowania, wystarczy po wyschnięciu miękką szczotką strzepać piasek i dobrego gruntu użyć przed malowaniem ... z 2 strony fachowiec u mnie był i twierdzi, że jak nie zrobie gładzi w reprezentatywnych miejscach typu salon to później będę sobie pluł w brodę - wziął ręką i
@rampam: #!$%@? gładzie. Kup profesjonalną farbę podkładową tzw. deweloperską. Ja korzystałem z Labofarb LIFE320 chyba. Nie robiłem u siebie gładzi tylko szpachlowałem jakieś małe ubytki i rysy i malowałem tą właśnie farbą na raz, a później już kolor.
@rampam: Zastanów się czy chcesz robić te gładzie. Zależy jak masz zrobione te tynki cw. Mi zrobili wierzchnią warstwę zacieraną piaskiem kwarcowym. Jest lekko chropowate, ale bez przesady. Nie po to robiłem tynki cw żeby teraz kłaść na to gips. Uważam też że odczucie tynków gipsowych jest "tańsze" niż cementowo-wapiennych. Oszlifowałem ściany lekko papierem, zaguntowałem to takim dziwnym produktem "grunt tynk farba mostująco gruntująca Dolina Nidy" która jest do wzmacniania tynków