Wpis z mikrobloga

Kiedyś to nawet myślenie spiskowe było w filmach. :)

Scena z teorią spisku z filmu "My Dinner with André" 1981 r.

Wally: Jak myślisz, dlaczego tak jest? Chodzi mi o to, dlaczego tak jest, czy to dlatego, że ludzie są dziś leniwi, czy po prostu się nudzą? Chodzi mi o to, czy jesteśmy jak znudzone, rozpieszczone dzieci, które przez cały dzień leżały w wannie i bawiły się plastikową kaczuszką, a teraz myślą: "Cóż, co mogę zrobić?".

Andre: Tak. Jesteśmy znudzeni. Wszyscy jesteśmy teraz znudzeni. Ale czy kiedykolwiek przyszło ci do głowy, Wally, że proces, który tworzy tę nudę, którą widzimy teraz na świecie, może być równie dobrze samonapędzającą się, nieświadomą formą prania mózgu stworzoną przez światowy totalitarny rząd oparty na pieniądzach? I że wszystko to jest o wiele bardziej niebezpieczne, niż nam się wydaje. I nie chodzi tylko o kwestię indywidualnego przetrwania, Wally, ale o to, że ktoś, kto się nudzi, śpi? A ktoś, kto śpi, nie powie "nie"?

Kilka dni temu spotkałem człowieka, którego bardzo podziwiam, to szwedzki fizyk Gustav Björnstrand, który powiedział mi, że nie ogląda już telewizji, nie czyta gazet i czasopism. Całkowicie wyłączył je ze swojego życia, ponieważ naprawdę czuje, że żyjemy teraz w jakimś orwellowskim koszmarze i że wszystko, co teraz słyszysz, przyczynia się do przekształcenia cię w robota.

Andre: Kiedy byłem w Findhorn, spotkałem niezwykłego angielskiego eksperta od drzew, który poświęcił swoje życie ratowaniu drzew. Właśnie wrócił z Waszyngtonu, lobbując na rzecz ratowania sekwoi, ma 84 lata i zawsze podróżuje z plecakiem, ponieważ nigdy nie wie, gdzie będzie jutro. Kiedy spotkałem go w Findhorn, zapytał mnie: "Skąd jesteś?", a ja odpowiedziałem: "Z Nowego Jorku". Odpowiedział: "Ach, Nowy Jork. Tak, to bardzo interesujące miejsce. Czy znasz wielu nowojorczyków, którzy ciągle mówią o tym, że chcą wyjechać, ale nigdy tego nie robią?". Odpowiedziałem: "Tak". A on zapytał: "Jak myślisz, dlaczego nie wyjeżdżają?". Przedstawiłem mu różne banalne teorie. Odpowiedział: "Och, nie sądzę, żeby tak było".

Andre: Powiedział: "Myślę, że Nowy Jork jest nowym modelem nowego obozu koncentracyjnego, w którym obóz został zbudowany przez samych więźniów, a więźniowie są strażnikami i są dumni z tego, co zbudowali. Zbudowali własne więzienie. Istnieją więc w stanie schizofrenii, w którym są zarówno strażnikami, jak i więźniami, w wyniku czego nie mają już, po lobotomii, zdolności do opuszczenia więzienia, które stworzyli, ani nawet postrzegania go jako więzienia ". A potem sięgnął do kieszeni, wyjął nasionko drzewa i powiedział: "To jest sosna". Włożył mi je do ręki i powiedział: "Uciekaj, zanim będzie za późno".

Andre: Od dwóch czy trzech lat Chiquita i ja mieliśmy bardzo nieprzyjemne uczucie, że naprawdę powinniśmy się stąd wydostać. Że naprawdę powinniśmy czuć się jak Żydzi w Niemczech pod koniec lat trzydziestych. Wyjechać stąd. Oczywiście problem polega na tym, dokąd się udać, ponieważ wydaje się dość oczywiste, że cały świat zmierza w tym samym kierunku. Myślę, że to całkiem możliwe, że lata sześćdziesiąte były ostatnim zrywem człowieka przed jego wyginięciem i że to jest początek reszty przyszłości, i że od teraz będą po prostu te wszystkie roboty chodzące dookoła, nic nie czujące, nic nie myślące. I nie będzie już nikogo, kto mógłby im przypomnieć, że kiedyś istniał gatunek zwany człowiekiem, z uczuciami i myślami, a historia i pamięć są teraz wymazywane i wkrótce nikt tak naprawdę nie będzie pamiętał, że życie istniało na tej planecie.

W temacie myślenia spiskowego PODRĘCZNIK PSYWARU MEDIÓW: 54 TAKTYKI STOSOWANE PRZEZ MEDIA GŁÓWNEGO NURTU I MEDIA ALTERNATYWNE W CELU PODWAŻENIA MYŚLENIA SPISKOWEGO
https://isgp-studies.com/media-recognizing-disinformation

#teoriespiskowe #kino #film #nwo #zalesie
Kam3l - Kiedyś to nawet myślenie spiskowe było w filmach. :)

Scena z teorią spisku z...