Wpis z mikrobloga

Poziom wiedzy finansowej ludzi w Polsce to jest taki dramat. Najbardziej chyba kisne jak czytam tutaj oburzanie się, że biorąc kredyt np. na 500k po 30 latach będzie spłacone 1,3kk. #!$%@? dzbanie, przy tej wielkosci raty kapitałowej to tak na prawdę przez pierwsze 10-15 lat rolujesz ten kredyt, to ile mają wynieść odsetki po 30 latach? 100k? Nie moge XD

#nieruchomosci #gielda #kredythipoteczny
  • 12
  • Odpowiedz
@afuera: ja nie mam kredytu a i tak jestem oburzony że ten sam bank 100km na zachód daje 2137x lepszą ofertę, ze stałym oprocentowaniem na 30 lat, a u nas max na 5 i to na wyższy %
  • Odpowiedz
@assninja: tańszy kapitał to wyższe ceny przy założeniu takiej samej podaży. Przy okazji zerknij na prowizje banków, pośredników, opłaty sądowe/notarialne, czy też podatki od nieruchomości na tym cudownym zachodzie ;)
  • Odpowiedz
@afuera: ja nie mam kredytu a i tak jestem oburzony że ten sam bank 100km na zachód daje 2137x lepszą ofertę, ze stałym oprocentowaniem na 30 lat, a u nas max na 5 i to na wyższy %


@assninja: Zdajesz sobie sprawę że na tym wspaniałym zachodzie tylko USA są krajem gdzie 30 lat stałe stopy są takim standardem standardem? A inne rzeczywiście mają to w ofercie, ale DUŻO bardziej
  • Odpowiedz