Wpis z mikrobloga

Słuchajcie szukam dosyć starej gierki, obstawiam, że wyszła mniej więcej między 2002, a 2008 rokiem. Problem w tym, że pamiętam z niej bardzo mało, coś, że wybierało się na mapię daną lokację np. jakąś fabrykę i mieliśmy za zadanie ją obronić.
Gra była osadzona w czasach drugowojennych i możliwe, że to był typ gierki, którą można było zgarnąć w różnych gazetkach za 20zł.
Wyglądała no jak wiele rtsów z tamtych czasów, choć o ile pamiętam to tam nie sterowało się np. jedną-dwiema jednostkami, tylko np. kawałkiem frontu i miało się do dyspozycji np. piechotę i czołgi. Wiem, że to nie wiele, ale no naprawdę bardzo mało pamiętam. Jedyny zarys misji jaki pamiętam to zimową mapę, jednostki w okopach i nacierające czołgi, ale taka informacja to za wiele nie da. Aha, no i że sterowało się w tej konkretnej misji bodajże ruskimi.
Poniżej postaram się wymienić tytuły, które na pewno nie są tym, którego szukam.
- Company of Heroes
- Command & Conquer
- Blitzkrieg
- Sudden Strike
- World War 1 (Choć oglądając nagranie bardzo przypomina to czego szukam, bardzo podobna stylistyka, dam timestampa)
[https://youtu.be/3GVfReCZZ_M?si=JtzFea5Ikyvyj2Pp&t=67]
- Commandos
- Combat Mission - Beyond Overlord
- Stalingrad (choć tu przyznam szczerze nie jestem pewien, czy to czasem nie to, ale nie mam pewności na 100%)
- Men of War
- Faces of War
I to tyle co z głowy pamiętam i te które coś teraz sprawdziłem na szybko, może ktoś kojarzy jeszcze jakąś grę, której w tym spisie nie ma, a jakoś by pasowała do tego lakonicznego opisu.
Dzięki.
#rts #grystrategiczne #gry #strategie #kiciochpyta
  • 8
@temokkor: Szczerze wątpię czy ją znajdę, bo co kilka miesięcy sobie o niej przypominam i przy każdym szukaniu jakoś nie mogę jej znaleźć. Zakładam, że to któryś z tytułów, które kiedyś sprawdzałem, ale po latach mam zakrzywiony obraz tej gierki i jest jak jest. Obstawiam ten Stalingrad, na dniach sobie go sprawdzę ingame.