Wpis z mikrobloga

#staz #programista15k
Siemka, jestem na 1 roku studiów informatycznych i na uczelni na targach pracy była visa, która otwiera hub w warszawie za rok. Generalnie biorą na staże SWE dopiero ludzi od 2 roku, ale z ziomkiem tak zagadaliśmy dwóch rekruterów, że sami zaproponowali kontakt na linkedin i mówili żebyśmy pamietali o rekrutacji na staż w październiku. No i teraz pytanie, jak wyciągnąć coś z tego kontaktu na linkedinie? Jedną z osób jest rekruterka, która już rekrutowała do takich firm jak google/amazon etc. Więc raczej poważni ludzie. W jej kontaktach na linkedinie 90% to ludzie co robią w firmach, w których rekrutowała, nie ma tam jakichś losowych studentów. Wiem, że prawdopodobnie się niepotrzebnie napalam, niemniej uważam, że warto pociągnąć temat, bo jak nie wypali to absolutnie nic nie tracę. Pytanie kieruję głównie do osób co już nie raz aplikowały na staż i wiedzą mniej więcej jak to wygląda od środka.
  • 5
@Ap-maokai-abuser nijak, niestety. Taka babka rekruterka za dużo nie pomoze. Jeśli nie znasz jakiegoś kuca wewnątrz który np. powiedziałby ci o co pytają na rekrutacji, to nic z tego. Może będziesz w stanie szybciej zobaczyć ogłoszenie o stażu, zakładając, że rekruter/ka udostępni coś na tablicy
@Solidly w sensie ona jest managerem rekrutacji i robi te "wywiady" (tj. Daje te zadanka z leetcoda oraz ogólnie rozmawia), miałem pomysł, żeby cv oprócz na strone wysłać do niej na pv na linkedinie jak będzie odpowiedni moment.