Wpis z mikrobloga

Mam #laravel z filamentphp i pluginem companies. I o filamentphp i plugin companies chodzi. Chcę w panelu admina zostawić domyślny wygląd filamentphp, ale w jednym z paneli chciałbym dać całkowicie nowy wygląd nie związany z filamentphp, ale z drugiej strony używający back-endu filamentu. Elementy typu edycja profilu, ustawienia, czy dodawanie firmy. Tylko, że edytując widoki filamentphp zaczytuje mi domyślny layout filamentu. Można gdzieś to zmienić, aby dało się wykorzystywać tylko back-end filamentphp i pluginu companies, a front-end chciałbym inny?

#programowanie #php #pytanie
  • 1
@nophp:

1. Tworzysz custom page > https://filamentphp.com/docs/3.x/panels/pages
2. Tworzy Ci się pusty widok z zawartością <x-filament-panels::page></x-filament-panels::page>
3. W klasie swojego custom page możesz sterować jaki layout ma być użyty poprzez właściwość protected static string $layout = 'filament-panels::components.layout.base' albo getter public function getLayout(): string.

Pamiętaj, że w filament każdy custom page to tak naprawdę nakładka na czysty livewire-owy full page component więc w nim możesz sobie już osadzać do woli co