Wpis z mikrobloga

@LebronAntetokounmpo: Z jednym się zgodzę, że psycholog L4 nie wystawi, ale to czy robisz remont czy pływasz katamaranem czy leżysz w łóżku to jest kwestia diagnozy.

gość uznał, że etatowiec = dymanie pracodawcy na chorobowym.

Ja tego w jego wpisie nie widzę, ale coś jest na rzeczy w tym, że ty na to tak bardzo uwagę zwróciłeś.
@rys93: no to jest dokładnie takie samo zdanie jakie słyszałem od mojego pierwszego pracodawcy, gdy podsłuchałem jego rozmowę ze znajomym. Znajomy się go pyta "i jak, interes się kręci?". On odpowiedział, "a weź, czasem się zastanawiam, czy kupić sobie spodnie, czy wiertarkę i tak chodzę w dziurawych cały czas".
A jakoś udało mu się wybudować dom i go wykończyć w 1,5 roku w Krakowie. No ja wiem, że na kredyt, ale
@Xahil jak ktoś pracuje na b2b, bo teraz o tym mówisz, to ma więcej w kieszeni, ale za to ryzykuje tym, że go mogą z dnia na dzień #!$%@?ć, nie ma żadnej ochrony, a gratis dostaje nikłą albo żadną emeryturę w porównaniu do etatowca z takim samym dochodem.

A wy tu od początku narzekacie na prywaciarzy, że co mają tak mało płacić, etatowcy też dzielą się na więcej zarabiających i mniej, wielu
@rys93: gowno mnie obchodzi jego ryzyko niech sobie je zbilansuje podniesieniem stawki na fakturze. Dlaczego podatnik ma się składać na ryzyko Janusza? Tworzycie miejsca pracy ? Nie rozśmieszaj mnie. Takie miejsca pracy że was nawet GUS nie bierze pod uwagę przy wyliczaniu średniej krajowej, bo by chyba spadła poniżej minimalnej xD. Januszexy upanstwowić, Januszy rozkułaczyc.
@Xahil no spoko, zwiększy cenę twoim zdaniem i będzie konkurował z innymi większymi firmami, co mogą skalować koszty xD.

Szkoda tłumaczyć, niech was dupa piecze bo wolicie być wygodni i robicie na UOP i macie do tego prawo, ale jak widzę takie kocopoły i teorie z dupy, to nie mam słów. Każda forma działalności czy to pracy, czy jdg itd. ma wady i zalety, dlatego i zachęca się pracujących, jak i osoby
@rys93: no tak, bo produkcja smrodu w namiocie przez 5 ukraincow na półlegalu opłaca się tylko wtedy gdy janusz dostaje pośrednią dotacje w postaci obniżonych składek. Jak by się okazało że ma zapłacić normalne składki i podatki to by się ten gówno biznes skończył. Jesteście jak rolnicy z 7 hektarowym gospodarstwem. Reliktem lat 90. Wypalić was gorącym żelazem.
@rys93: trochę tak. Ale raczej w kierunku kapitalizmu interesariuszy. Chociaż odpala się we mnie trochę Róża Luksemburg. Dzięki za świetna dyskuje ! :)
@keep_movin pracodawca pewnie stworzył odpowiednią firme, która zdobyła zaufanie klienta, który płaci za usługi / produkty które wykonuje /realizuje / etc. pracownik, tylko patrzymy z jednej strony, co?

Najczęściej praca nie powstaje z powodu pracownika, tylko na odwrót. Jak ktoś może pozwolić sobie na pracowników, to znaczy że już na tyle rozwinął firmę, że może pozwolić sobie na zatrudnienie.

Potem ten pracownik może generować albo pomagać generować zysk, a część tego zysku
@rys93: z całego tego januszowego #!$%@? najważniejsze jest to, że pracownik wypracował ten zysk, zapracował na swoje składki.
Ty myślisz, że jak pracodawca ma, np. 100 pracowników to większy zysk miałby, gdyby miał 90 pracowników, bo nie musiałby płacić za tych 10 składek?
a przedsiębiorca jakoś mniej choruje? Czy może ma gorsze operacje i zaszywa go krawcowa, zamiast chirurga? Jeśli nie, to czemu ma płacić mniej, niż gość na minimalnej? xD


@LebronAntetokounmpo: ale Ci się świat zawali, jak dowiesz się że są jednostki rejestrujące się w urzędzie pracy, tylko po to żeby na fikcyjnym bezrobociu (albo niechętne do jakiejkolwiek pracy) dostać DARMOWE ubezpieczenie zdrowotne. I dostają taki sam poziom usług do przedsiębiorcy i etatowcy