Wpis z mikrobloga

#polityka #neuropa #4konserwy #bekazlibka

Ta reforma składki zdrowotnej to rak xD

OGROMNY karny #!$%@? dla Koalicji 15 października, zamiast normalnej służby zdrowia, właśnie #!$%@? blisko 5 miliardów z budżetu NFZ, bo januszeksom, jotdegowcom i innym nafakturkowcom musi stykać rata leasingu na SUVa xD
LebronAntetokounmpo - #polityka #neuropa #4konserwy #bekazlibka 

Ta reforma składki ...

źródło: Zrzut ekranu 2024-03-21 192747

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fliperzy 12% dochodowego, landlordzi 7.5%, pesiedsiebiorcy obniżona składka zdrowotna, rolasy dopłaty z eu, a etatowca? Etatowca można #!$%@?ć #!$%@?ć i #!$%@?ć


@Xahil: to jest absurd III RP. Etat powinien być podstawą gospodarki, zatrudnienia. Jest dobrze chroniony prawnie, aczkolwiek z rzeczywistością jest różnie. Podatkowo etat jest skarbonką bez dna. Mam nadzieję, że chociaż wróci temat "testu przedsiębiorcy" i oszuści podatkowi na fikcyjnych JDG wrócą na łono etatu.
  • Odpowiedz
już powyżej miałeś przykład gościa, który mi pisał, że etat jest do brania miesiąca wolnego od psychiatry na remont xD


@LebronAntetokounmpo: No zobaczmy co kolega napisał...

jaśnie pan etatowiec może zawsze pójść sobie na chorobowe, szczególnie w wypadku długotrwałej choroby i nadal mieć wysoką wypłatę (albo ewentualnie załatwić u psychologa miesiąc "wolnego" i robić sobie
  • Odpowiedz
@LebronAntetokounmpo: a wiesz co jest najlepsze? Że jest nas #!$%@? najwięcej, a żadna partia nie reprezentuje naszych interesów. Janusz może etatowca #!$%@? w dupe, a potem etatowiec może conajwyżej te samo dupsko wypiąć przed skarbówką. Kup sobie samochód z salonu. Odliczenie vat jest dla Janusza, dla Pana panie areczku mamu 23% vatu do zapłaty. Panie Arku słyszałem że zapisal się Pan na studia aby poszerzać swoje horyzont? Niestety odpis jest
  • Odpowiedz
@rys93: przecież składka zdrowotna i ubezpieczenie społeczne to dwie różne rzeczy. Albo janusz debil albo 15 latek konfederata. Idź #!$%@? jeszcze landlordowi #!$%@? gałe
  • Odpowiedz
HALO JAKIE L4? Mam tu kolejkę na Pana miejsce panie areczku, zapraszam spowrotem do fabryki smrodu. Aha i niech Pan wypisze u Pani Anetki ze ten urlop 2tygodniowy już Pan wykorzystał.


@Xahil: urojenia sie leczy
  • Odpowiedz
@matt-pitt: no kiepsko z tym będzie, właśnie wyparowało 5kkk z budżetu NFZ więc myślę, mogę niedoczekać do wizyty. Dzięki panie Januszu
  • Odpowiedz
  • 4
@Xahil @Xahil weź się pacnij w głowę, jak wyżej napisałem prowadzę działalność, wiem jak się liczy składki, wiem jak się liczy wasze magiczne odliczanie VATu, którego nie płaci, a o działalności chyba oglądałeś bajki na dobranoc.

Poprawa wyliczania składki zdrowotnej dotyczy przedsiębiorców do 9 pracowników, gdzie ty tu widzisz landlordow, może się lepiej zainteresujcie cepy polskimi i zagranicznymi kołchozami, co płacą cit 2% albo w ogóle.

Już pomine te wasze wymysły o odliczaniu VATu, żeby odliczyć VAT na samochód to musisz miec załóżmy 23 tys. VATu pobranego od innych firm za usługi/ produkty / od klientów, potem płacisz 123 tys. Do salonu samochodowego czyli pełna kwotę, ale nadal musisz mieć 100 tys. Na jego zakup, co wątpię żeby firma do 9 osób miała, od tego zysku wcześniej działalność płaciła podatek dochodowy, żeby mogła sobie kupić samochód na
  • Odpowiedz
pracodawca dopłaca do Twojej pensji kilka tys


@rys93: XD, pracodawca coś dopłaca xD no tak "jo to prowadzę ten byznes już 20 lat i cały czas dopłacam".

Nigdy pracodawca nic nie dopłaca, to ty wszystko sobie wypracowałeś.
  • Odpowiedz
@keep_movin: Pozwolę sobie w imieniu kolegi sparafrazować, żebyś się już nie #!$%@?ł do słówek i przeszedł do konkretów: koszt osobogodziny na UoP jest znacznie wyższy niż kosz osobogodziny na B2B.

Jeśli mamy to już za sobą, to do czego pijesz?
  • Odpowiedz
@matt-pitt: gość uznał, że etatowiec = dymanie pracodawcy na chorobowym. Ja nie krytykuję chorobowego, nie uważam jednak, że jest do remontu, tylko do chorowania, regeneracji, odpoczynku. Jeśli ktoś weźmie nieuczciwie chorobowe, to też jest oszustem. Szczególnie L4 od psychiatry (psycholog nie wystawia L4) w imaginarium polskich januszy jest piętnowane, bo dla nich nie ma chorób psychicznych, tylko to lecenie w kulki na remont, czy bimbanie się.
  • Odpowiedz
  • 7
@keep_movin żeby wypłacić ci 13 tys. 300 brutto masz.z tego 8979 zł, pracodawca płaci w sumie 16 tys żeby utrzymać takiego pracownika.

Cześć składek opłacasz ty, a część pracodawca, potem rżną cię na składkach, podatkach, to uwaga państwo, nie pracodawca.

Pracodawca też jest równocześnie #!$%@? i potem narzekacie na złych prywaciarzy. Ja byłbym za tym, żeby wypłacać etatowcom pełen koszt pracodawcy, a potem sami sobie oplacajcie składki, ale nie zrobią bo
  • Odpowiedz
@rys93: słuchaj nie wyskakuj mi tu z symetryzmem, uważam że firmy niepłacące CIT to taki sam rak jak "przedsiebiorcy" uciekający na jdg żeby sobie zrobić optymalizację podatkową. Każdy powinien płacić równe podatki i składki, niezależnie od formy zatrudnienia. Jak nie masz dochodu to idź do mopsu po zasiłek. @matt-pitt wyobraź sobie że pracujący na etacie tak samo muszę chodzić prywatnie, właśnie dla tego, że system jest niedofinansowany przez tak
  • Odpowiedz