Wpis z mikrobloga

@sidhellfire: zamawiasz normalną firmę remontową prosisz o wycenę naprawy, oni wyceniają na 5k, a ubezpieczyciel mówi 1k
no i się kopiesz z nimi żeby dali te 5k, więc wysyłasz groźby / pisma / kosztorys od firmy remontowej, ubezpieczyciel w zamian podbija do 2k i ani grosza więcej... tak to mniej więcej wygląda, powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sidhellfire ja mogę Ci wycenić na ile chesz a ile dostaniesz to zależy od ubezpieczyciela, przyjeżdża rzeczoznawca, oszacuje koszty naprawy i albo się zgodzisz albo nie. Ostanio wycenialem zalanie na 5k a ubezpieczyciel wycenił 1.5k xD więc
  • 0
@charlie1919 no tyle to ja wiem jak to działa.
Jeśli ubezpieczyciel mi wypłaci 2k, a usługa będzie kosztować 3 to różnicę pokryję z kieszeni. Jeśli 6k to będę się kopał z ubezpieczycielem. To truizmy.

Pytam więc o namiary na normalną firmę remontową, bo "fachowiec" sąsiada, który #!$%@? się z remontem łazienki już drugi miesiąc i poza tym, że nie jest nawet w połowie to jeszcze zalał mi chatę zadeklarował, że sam to
@sidhellfire: Niestety przy tym metrażu będzie tak, jak piszą poprzednicy. Bo ubezpieczyciel weźmie tabelkę i mu wyjdzie:
zabezpieczenie podłogi 5 zł x 20 m2 = 100 zł
skrobanie starej farby 10 zł x 20 m2 = 200 zl
gruntowanie 5 zł x 20 m2 = 100 zł
dwukrotne malowanie = 20 zł x 20 m2 = 400 zł
RAZEM = 800 zł

O ile nie policzy Ci oczywiście malowania punktowego, w
@sidhellfire: weź wpierw rzeczoznawcę z listy biegłych sądowych (ten koszt również będzie potem kosztem ubezpieczyciela, więc pieniądze odzyskasz) - niech ci oszacuje szkody oraz wystawi stosowne zaświadczenie o koszcie likwidacji. To jest bardzo istotne, to musi być człowiek z listy biegłych rzeczoznawców a nie słowo pana Wiesia z Wieśbudu, bo jeśli wejdziesz na drogę sądową to dołączysz tak przygotowane orzeczenie do materiału dowodowego i będzie ono szalenie trudne do podważenia w
@sidhellfire: Miałem taką sprawę kilka miesięcy temu. Pierwsza zdalna wycena 600zł, druga już z ich rzeczoznawcą ponad 3k, nie chciało mi się już bardziej walczyć bo zaciek nie był jakiś wielki. Jak chcesz wybrać przemoc to poradnik od kolegi wyżej brzmi sensownie.