Wpis z mikrobloga

Szukam pracy (IT) i zastanawiam się w jakie miasta celować, chcę z zadupia wreszcie dostać się do cywilizacji. Właściwie, to zastanawiam się czy Warszawa, czy Warszawa i Wrocław. Ogólnie i tu i tu mało kogo znam, średnio wiem co oba miasta oferują (to samo?). Gdzie byście woleli mieszkać? Mieszkałem (biedowałem) rok w Gdańsku i jakoś super nie było, ale parki mieli fajne xD

#wroclaw #warszawa #niewiemjaktootagowac

Gdzie szukać pracy i się przeprowadzić

  • Warszawa 55.7% (39)
  • Warszawa i Wrocław 44.3% (31)

Oddanych głosów: 70

  • 14
@Kamero: Ale tu musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czym jest to twoje "IT". Bo jak specjalizujesz się w jakiejś konkretnej technologii, to popatrz co mówi rynek w konkretnym mieście. Pytanie do jakiego klienta chcesz dojść. Np. jeżeli jesteś helpdeskowcem bez ambicji na grube miliony, to Warszawa i idź na informatyka do Urzędu / Ministerstwa. Pewna stała kasa, spokojna robota od 7 do 15.
  • 0
@programista15cm: No plan mam właśnie brać mieszkanie dopiero po podpisaniu umowy, mam nadzieję, że nie będą na to narzekać. Jak patrzę, to teraz większość jest hybrydowo, zdalnie prawie nic
  • 0
@programista15cm: Na jego brak przy podpisywaniu umowy xD Zależy od kiedy bym miał zacząć pracować, bo jak kilka dni po podpisaniu umowy, to bym musiał przez jakiś czas być na full remote, aż ogarnę mieszkanie, w tym problem

@Vader-Poland Najlepiej to sysadmin, ale od biedy pójdę też na 2 linię helpdesku. Swoich umiejętności i gadany na rozmowie jestem pewny, ale wiem, że aktualnie sytuacja na rynku jest dosyć tragiczna. Do urzędu/ministerstwa
Do urzędu/ministerstwa nie jest tak samo ciężko się dostać jak w inne miejsca?


@Kamero: Nie jest, mają deficyt bo nikt nie chce pracować za stawkę X gdzie indziej masz stawkę Y. Kwestia priorytetów i dogadania. Czasy gdzie do urzędów dostawali się tylko bracia królika się skończyły. Ja ogólnie to bym wybrał Warszawę, masz od groma możliwości i bardzo dużo firm wszelakich, nie tylko firm stricte IT. Ale Wrocław sam w sobie
@Kamero jak nie masz doswiadczenia to jesli nie masz studiow kierunkowych aktualnie musialbys miec duzo szczescia aby Cie zaprosili na rozmowe.
Jesli masz - to lepiej, ale sytuacja daleka od dobrej.
Ty najpierw zacznij CV wysylac i zobacz czy jest jakikolwiek odzew, potem pokombinujesz.
We Wrocławiu raczej ciężko teraż w branży IT, dużo zwolnień, firmy nie przyjmują, a jak przyjmują to mają duże wymagania. Spróbuj najpierw ogarnąć pracę, możesz chodzić na rozmowy zdalnie to sam zobaczysz jak jest. Jakie stawki i czy stać cię na przeprowadzkę. Mieszkanie ogarniesz w tydzień bo i ofert jest dużo.