Wpis z mikrobloga

Hej mam pytanie. Remont generalny mieszkania:
Kamienica z lat 60.
Ostatni remont większy to w 2000r. Ale do zrobienia:
Cała hydraulika, od nowa elektryka, nowe okna (5x2 skrzydłowe okna,1x2 balkonowe), nowe grzejniki (3-5 sztuk).
Na podłodze pod spodem kiedyś został znaleziony subit więc trzeba by go bylo ściągnąć i od nowa wszystko położyć, nierówne ściany, podłogi, sufity.
Po prostu wszystko.

Znalazłem na necie opinie że koszt remontu to 1500 do 4000 za M2.
Mieszkanie ma 73m2, (4 pokoje, osobna kuchnia i osobna łazienka i ubikacja).
Oczywiście łazienka ubikacja też do kucia i od nowa wraz z ościeżnicami, drzwi itp.

Czyli muszę szykować tak że 200 tysięcy na remont ?
Oczywiście samemu mogę ściągnąć płytki czy tam po prostu wywalić to co mogę samemu ale całe pracę chce zlecić firmie bo nigdy nie zajmowalem się remontami.

Standard zwykły: jakaś Ikea, Castorama , obi itp.
#mieszkanie #budownictwo #remontujzwykopem #remont
  • 6
Znalazłem na necie opinie że koszt remontu to 1500 do 4000 za M2.


@Milo900: tak to zazwyczaj wychodzi, 1500 to bym liczyl raczej wykonczenie deweloperki, u Ciebie pewnie wyjdzie troche wiecej, pewnie w polowie tego zakresu. Jakbys potrzebowal pomocy przy projekcie wnetrza to tez chetnie pomoge ;]
Cała hydraulika, od nowa elektryka, nowe okna (5x2 skrzydłowe okna,1x2 balkonowe), nowe grzejniki (3-5 sztuk).

Na podłodze pod spodem kiedyś został znaleziony subit więc trzeba by go bylo ściągnąć i od nowa wszystko położyć, nierówne ściany, podłogi, sufity.


@Milo900: to ja bym skuł wylewki i zrobił podłogówkę skoro tam jest subit i chcesz robić tak duży remont. Zwróci Ci się to w kosztach za ogrzewanie i w komforcie.
@Milo900: pytanie jakie miasto, które piętro i czy jest winda - jeśli czwarte bez windy, to za wynoszenie i wnoszenie wszystkiego też niemała kwota wyjdzie. W Warszawie na szybko szacowałbym: robocizna 80k, materiały budowlane 30k, materiały wykończeniowe, stolarka 40k, meble marketowe + AGD 25k. Ale to taki szybki szacunek, do standardu raczej podstawowego. Jeśli to Warszawa i okolice, to zapraszam na priv, mamy za sobą pare generalnych remontów kamienic.