Wpis z mikrobloga

  • 17
@Mjj48003: obejrzałem połowę tego wysrywu o Wermahcie - Pjoter mówi, że brytole walczyli na równi z Niemcami pod względem zaciekłości walk a to nieprawda - Niemcy najbardziej bali walczyć się przeciwko Polakom i Ruskom, bo obie te nacje walczyły na śmierć i życie przeciwko Niemcom - nie bali się umierać i szli zawsze na 150% do boju, dlatego to Polacy zdobywali Monte Cassino i dlatego to Polacy zamykali kocioł pod Falaise
vZGLSjkzfn - @Mjj48003: obejrzałem połowę tego wysrywu o Wermahcie - Pjoter mówi, że ...
@vZGLSjkzfn: Podejrzewam ze jeszcze do niedawna zylo kilku weteranow brytyjskich ktorzy by ci za takie gadki w ryj napluli.
Bywalo roznie, na roznych frontach. Obie strony, zarowno alianci jak i "ci zli" dokonywali czesto niezwyklych wyczynow. Umniejszanie ktorejkolwiek ze stron to bzdura i zarazem umniejszanie zwyciestwa oraz poniesionych ofiar.

To byla ogromna, straszna i dluga wojna. A Ty powtarzasz populistyczne stereotypy...
@Niedobry: za takie gadki to ode mnie w pysk powinieneś dostać - Amerykanie do teraz robią seriale śmiejąc się z brytoli, że latali na swoich bombowcach w nocy i nawet w miasto trafić nie potrafili - a robili to bo bali się latać w dzień
@Rustleman: najsłynniejsza bitwa brytoli ( ͡ ͜ʖ ͡)

"Pod dowództwem bryg. Williama „Loony” Hinde’a 22 Brygada Pancerna dotarła do Villers-Bocage bez większego oporu ze strony wroga rano 13 czerwca. Szpica kolumny na wschód od miasta zbliżała się do Wzgórza 213, gdzie została zaatakowani przez czołgi Tygrys 101. batalionu czołgów ciężkich SS. W mniej niż 15 minut zniszczono większość brytyjskich czołgów, dział przeciwpancernych i pojazdów transportowych, wiele
@vZGLSjkzfn: na filman kropka cc
Wystarczy się zarejestrować, bez podawania żadnej karty
Nie wiem jak teraz bo jeszcze wcześniej nawet nie trzeba było potwierdzac maila