Wpis z mikrobloga

@DEMONzSZAFY:

minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Wskazała, że resort zwróci się do KE o wykreślenie "kamienia milowego" dotyczącego podatku od samochodów.


Czyli sa tez i prawdziwe chęci zmian tych #!$%@? kamienii milowych, zobaczymy co z tego wyjdzie
  • Odpowiedz
@DEMONzSZAFY:
Bo mają duże gospodarstwa i żyzne gleby. Polacy mają po 11 hektarów i każdy potężnego JonaDee i myślą, że traktor na 100 hektarowe gospodarstwo zamortyzuję się na 11 hektarach.
  • Odpowiedz
@PoItergeist: Normalny człowiek jak jest niezadowolony ze swojej pracy to po prostu idzie do następnej. Tak działa wolny rynek. Jakoś nie widziałem żeby np. programiści blokowali autostrady żądając podwyżek.

Ale nie rolnik. Rolnicy i górnicy. Święte krowy wszystkich grup zawodowych w Polsce. Oni nadal mentalnie są w komunizmie. Państwo ma wszystko dać, rynek ma się do nich dostosować, niech rząd dla nich ustala odgórnie ceny. Niech się cała Polska zrzuca, bo
  • Odpowiedz
@DEMONzSZAFY: kogo obchodzą jakieś plusy? nie przytoczę kto tutaj pierwszy postawił tezę bez przedstawienia dowodów, a kto teraz stara się pouczać innych jak to robić. Zamiast powiedzieć "dobra, zagalopowałem się i strzeliłem populizmem rodem z tv republika" to ty dalej się przekomarzałeś i kazałes mi przedstawić dowody na moje tezy. Nic ci nie przeszkadzało, że sam nie sprawdziłeś żadnych dowodów na poparcie swojej. Ludzie mają podstawy by nazywać cię pisowcem, nie
  • Odpowiedz
@rudi-meyer

@kinesin1000: A co ma PO z decyzjami które zapadały za rządów PIS?


@rudi-meyer a robi coś PO, żeby uspokoić rolników? Są prowadzone jakieś rozmowy (sensowne)? Wiesz, że brak reakcji to również reakcja? W szczególności w polityce? PiS dał dupy i to na wielu płaszczyznach, tutaj nie ma dyskusji, ale mamy nowy rząd, który powinien działać, a nie stać i się przyglądać.
  • Odpowiedz
@kawior2007 Tj. obecna opozycja, dawni rządzący. Masz rację - trzeba iść z nimi na ostro. Publiczne rozliczenie, akty oskarżenia, wyroki, potencjalnie delegalizacja po udowodnieniu, że jest to de facto organizacja o charakterze przestępczym.
  • Odpowiedz
a to ja słyszałem z kolei z wywiadów rolników że są przeciwko sprowadzaniu taniej żywności z Ukrainy. Dlatego też była akcja blokowania granicy.

Może mają więcej niż jeden powód. Najprawdopodobniej tak właśnie jest.


@DEMONzSZAFY: Sugerujesz, że Rolnicy są debilami? Bo tylko to można o nich powiedzieć jeżeli protestują przeciwko sprowadzaniu jedzenia z Ukrainy na które mamy embargo od marca zeszłego roku. Przez Polskę idzie tylko transfer głównie do Niemiec które na
  • Odpowiedz