Wpis z mikrobloga

@cyk21: a to już nie twój interes ile mam, napewno więcej niż "Director, AI, 17k B2B" którego stanowisko raczej powinno być lepiej płatne niż szeregowanego programisty. Ale pewnie wiesz lepiej xD
@IksdeHeheh: Wkleiłeś dane, żeby coś udowodnić, a ja tylko wskazuję, że te dane są wybiórcze.

A Director to tylko nazwa stanowiska, a nie zawód, równie dobrze może to być kilkuosobowa firma gdzie jest tylko dyrektor i właściciele.
@cyk21: przecież dokładnie wskazuje że chodzi o dyrektora a nie programiste, odnosze się do "No chyba to wy musicie się dostosować do rzeczywistości". Dane sobie możesz sprawdzić na randomowej stronie gdzie podane są wynagrodzenia. Miałem wkleić ci wszystko do excela?
Wiarygodne dane to są wynagrodzenia z rzeczywistych umów, a nie portal z ofertami pracy - te widełki są często zawyżane, bo celem jest przyciągnięcie kandydatów i generowanie ruchu. Akurat widzę jakie stawki mają u nas specjaliści od IT, w tym programiści, i do 30k to nikt się nawet nie zbliża. Przy tak wysokich stawkach bierzemy częściej kontraktorów z Indii.