Wpis z mikrobloga

nie wkurza was to, że nie wiemy po co w ogóle istniejemy? kto stworzył świat? czym jesteśmy i jaki mamy cel? po co w ogóle to wszystko? czy Bóg istnieje czy Szatan a może jesteśmy martwi i jesteśmy w piekle? skoro tak to co zrobiłam, że tu trafiłam i czemu tego nie wiem
strasznie mnie to wkurza, że nie mam tej wiedzy, chcę wiedzieć skąd pochodzę
  • 16
  • Odpowiedz
@naksu: ???? Rodzimy się, żyjemy, rozmnażamy i umieramy. Nasze potomstwo żyje dalej. Innego sensu życia nie ma oprócz przetrwania i kontynuacji gatunku. Nie ma boga szatana ani żadnych sił wyższych, chociaż mogą być jakieś inne cywilizacje. nir ma oonco doszukiwac sie glebszego sensu istbiebi bo go nie ma.
  • Odpowiedz
@naksu

Ludzie widzą sens w życiu. U większości odbywa to się automatycznie. Ludzie wstają, jedzą śniadanie i robią rzeczy mniejsze lub większe. Problemem jest analizowanie wszystkiego i próba szerokiego spojrzenia na świat - to są błędy które prowadzą do pier dolca
  • Odpowiedz
@naksu ależ przecież wiemy po co tu jesteśmy.
Jesteśmy tu po to żeby "się naprawic" oraz walczyć przeciwko światu i sobie samemu. Nie znajdziemy szczęścia na tym świecie bo nie po to tu jestesmy. Jezus zezwala na walkę duchowa i cierpienie jako oczyszenie a nie jako kare. To wszystko nie prowadzi do śmierci ale do życia. Bóg jest litościwy i uważam osobiście że zamartwianie się o jutro nie ma sensu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Penancea: ale przecież to ludzie tworzą świat to czemu mamy walczyć? przeciwko sobie? skoro tu nie ma szczęścia to po co tu jesteśmy? może po prostu jesteśmy w piekle, tyle artystów oddaje teraz hołd Szatanowi, okultyzm wychodzi z podziemia, że to aż dziwne i niestety zło wygrywa
  • Odpowiedz
  • 0
@basalyk44: dobra ale mi nie chodzi stricte o mnie tylko w ogóle o życie, co to życie, czemu życie, po co życie etc czemu ta planeta a nie inna
  • Odpowiedz
@naksu: bo tak sie rzucilo kostka przy tworzeniu wszechswiata

pomysl ze moglas byc dinozaurem ktore krolowaly na planecie przez 200 mln lat, a dostalas cialo czlowieka ktory w skali dziejów nic nie znaczy
  • Odpowiedz
@naksu: Autor jest profesorem historii, w książce podaje źródła, a opinie o tym, że są błędy piszą jakieś randomowe postacie z internetu, które nie mogą pogodzić się z podważaniem ich prymitywnych dogmatów. Polecam przeczytać zamiast sugerować się pseudo ocenami. Następnie sięgnij po kontynuację - Homo Deus. Nie sugeruj się nawet tym, że jest żydem. Jedzie po judaiźmie i innych religiach jak po burej suce. Przedstawia fakty naukowe, podważa wiarę w bóstwa
  • Odpowiedz