Wpis z mikrobloga

@DutchVagina inżynieria kwantowa w Wieży Magów? Ciekawy kierunek, chyba niedawno musieli otworzyć, bo za mojej kadencji nie bylo takiego kierunku na pwr. Można wiedzieć o czym są zajęcia? Coś w kierunku projektowania układów kwantowych?

Moje kondolencje z powodu mamy. Straciłem ojca 3 lata temu, rozumiem Twe rozterki. Życzę dużo pogody i siły ducha!
  • 0
@Tomba akurat to na wppt, to jest kierunek który powstał w miejsce fizyki teoretycznej, w dużym skrócie jedyne co z kwantami mamy wspólnego to nazwa i fakt że coś tam z podstaw mechaniki kwantowej mamy. No i informatyka kwantowa jako przedmiot wybieralny
@DutchVagina no to szacun stary, bo to chyba jeden z najtrudniejszych kierunków. Ja mibm w10, choć zawsze fascynowała mnie ta dziedzina. Popytam koleżanki, jest świeżo po studiach, może zna kogoś kto potrzebuje pomocy z matmy ( ͡º ͜ʖ͡º)
@DutchVagina: używamy SPSS (ale są też inne programy), to nie są jakieś skomplikowane obliczenia, na przykład opisy statystyczne, korelacja, testy t, regresja... są poradniki na yt i książki Statystycznego drogowskazu, tam jest wszystko czego potrzeba na kursach z metodologii